Ārstniecības augi joprojām slēpj neierobežotas iespējas - tāpat, kā dzīve. Par ārstniecības augiem un dzīves brīnumiem saruna raidījumā Kā labāk dzīvot.

Veselība pie mājas sliekšņa ir ne tikai šīs dienas raidījuma sarunu temats, bet arī farmaceites, farmācijas doktores Vijas Eniņas jaunākās grāmatas par ārstniecības augiem nosaukums.

„Kad veselība ir, tad par to neviens nedomā, kad nav, visi meklē ārstniecības augus,” bilst Vija Eniņa un atklāj, ka grāmatas nosaukumā apzināti vairījusies no vārdiem „ārstniecības augi”, akcentējot veselību, lai jau laicīgi par to visi domātu.

Latvija ir viena no nedaudzām valstīm pasaulē, kur augus ārstniecība lieto arī mūsdienās un interese par tiem arvien pieaug, turklāt tieši jaunu cilvēku vidū, stāsta Vija Eniņa. Latvijā cilvēki arī ārstniecības augus pazīst, atzīst un arī lieto.

Savukārt viņas meita - ceļotāja, blogere, komunikāciju speciāliste Zane Eniņa stāsta, ka savos ceļojumos māca ceļabiedriem lietot ārstniecības augus un vārīt zāļu tējas. Bieži vien ceļabiedri ir skeptiski par to, ka Zane savākusi kādus augus un vakarā no tiem vāra tēju.

Augu ziedus tējai Vija Eniņa iesaka vākt ziedēšanas sākumposmā, tad tie ir visaromātiskākie, visspēcīgākie un ir lielākais labums veselībai.

Ja zāļu tēju izvēlas dzert ikdienā, tai jābūt smaržīgai un garšīgai. Kad auga ziedus vai lapiņas aplej ar karstu ūdeni, tējai jāļauj apmēram 10 minūtes ievilkties. Ja tēju lieto ārstnieciskos nolūkos, ir jāievēro jau daudz konkrētāki pagatavošanas noteikumi.