„Zaļais sertifikāts” ir vides kvalitātes zīme, kas šogad svin 20 gadu pastāvēšanas jubileju. Ko sertifikāts ir devis tā ieguvējiem un lauku tūrisma cienītājiem, saruna raidījumā Kā labāk dzīvot. Raidījuma viesi: Lauku tūrisma asociācijas "Lauku ceļotājs" prezidente Asnāte Ziemele, Rīgas Tehniskās Universitātes asociētais profesors, Zaļā sertifikāta komisijas loceklis Edgars Vīgants un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāve Ērika Lagzdiņa.

Sazināmies ar „Zaļā sertifikāta” ieguvējiem -  lauku sētas „Indāni” saimnieci Signi Ezeriņu un atpūtas kompleksa "Turbas" saimnieku Kasparu Bramani.

„Zaļais sertifikāts” ir nacionālas nozīmes lauku tūrisma uzņēmumu eko-sertifikācijas jeb vides kvalitātes zīme, ko 1999. gadā ar Latvijas Vides aizsardzības fonda atbalstu iniciēja un 2001. gadā ar ES LIFE programmas atbalstu sāka ieviest Latvijas Lauku tūrisma asociācija „Lauku ceļotājs”. Šobrīd Latvijā saimnieko 81 lauku tūrisma uzņēmums, kas saņēmis “Zaļo sertifikātu”. Tie ir uzņēmumi, kas ievēro zaļās saimniekošanas principus - saimnieko videi draudzīgi un taupot resursus.

2019. gada 31. janvārī Rīgas pilī Latvijas Valsts prezidents un „Zaļā sertifikāta” patrons Raimonds Vējonis pasniegs vides kvalitātes zīmi “Zaļais sertifikāts” 21 lauku tūrisma saimniecībai.