Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Bez pareiza laika rādīšanas, saziņas iespējām, modernajos viedpulksteņos to izstrādātāji ir ielikuši funkcijas, kas cilvēkam ļauj kontrolēt savuveselības stāvokli. Ar viedpulksteņu palīdzību šobrīd ikviens var izmērīt arī asinsspiedienu un veikt elektrokardiogrammas testu. Kā šādas iespējas izmantot, lai mazinātu slimību risku, skaidrojam raidījumā Kā labāk dzīvot.

Funkcionālā fitnesa trenere Nika Linde vērtē, ka būtu labs rādītājs, ja treniņos katram būtu uz rokas viedpulkstenis, jo tad daudz labāk var sekot līdzi gan pats cilvēks, gan treneris, kā treniņa laikā mainās pulss un kāda ir cilvēka fiziskā sagatavotība.

Nika Linde arī min, ka viedierīce palīdz labāk parādīt, cik izvēlētais treniņš un slodze ir piemērots konkrētam cilvēkam, arī tad, ja viņš vienatnē dodas skriet vai nūjot.

Viņai pašai viedpulksstenis ir savienots ar telefonu un visām veselības aplikācijām var sekot arī telefonā. Ja pulkstenis ir ieslēgts arī naktī, var sekot miega kvalitātei. Viņa atgādina, ka cilvēkiem jādomā ne tikai par fiziskām aktivitātēm, bet arī par to, cik ilgi guļ, jo tas ir veids kā ķermenis atpūšas gan no ikdienas stresa, gan fiziskām aktivitātēm.

Latvijas Hipertensijas un aterosklerozes biedrības vadītājs profesors Kārlis Trušinskis, lai arī atzinīgi vērtē viedierīču piedāvātās iespējas un atzīst, ka ārsti ņem vērā arī paša pacienta veiktos mērījumus, jo tie ir ļoti svarīgi. Tomēr norāda, ka nevajadzētu aizrauties ar sava veselības stāvokļa 24 stundu monitorēšanu, jo arī tā var būt slimības pazīme. Viņš aicina nepārspīlēt.

“Es nezinu, kā ir ar miegu, kā ir ar stresa rādītājiem, es tos vairāk saucu par surogātrādītājiem, jo kā gan kāds var pateikt, kāds tieši bija miegs.

Bet viens būtisks rādītājs faktiski visiem, kam ir šie gudrie telefoni, ir tā saucamais “screen time” vai pie ekrāna pavadītais laiks. Tas ir burvīgs rādītājs, tur var redzēt, cik dienā, cik nedēļā pavadāt pie ekrāna un tam ir saistība ar jūsu sirds veselību.

Uz šo var droši paļauties,” norāda Kārlis Trušinskis. “Pie ekrāna pavadītais laiks būs tieši saistīts ar laiku, ko pavadām uz ērta dīvāna vai gultā un tas ir laiks, ko nekustamies.”