Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Vai bioloģiski sertificētā saimniecībā var izaudzēt tikpat lielas graudaugu ražas kā no lauka, kas apstrādāts ar konvencionālām metodēm? Vai var izaudzēt skaistu kāpostgalvu, to nemiglojot ar ķīmiju? Uz šiem un citiem jautājumiem par bioloģisko lauksaimniecību atbildes meklējam raidījumā Kā labāk dzīvot, viesojoties Vārkavas novada Rožkalnu pagasta zemnieku saimniecībā “Salenieki”, lai ne tikai aprunātos ar pašu saimnieku Gustavu Norkārkli, bet arī citiem bioloģiskajiem zemniekiem no Latgales.

Bioloģiskajā saimniecībā "Salenieki", kuras saimnieks ir Gustavs Norkārkls, Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas vadītājs, Latvijas Radio viesojās jau pirms pieciem gadiem. Saimnieks stāsta, kas mainījies šo gadu laikā.

"Mazo Gavaru" saimnieks Jānis Gavars stāsta, kāpēc izvēlējies nodarboties ar ekoloģisko dārzeņu audzēšanu. Galvenais iemesls – zemes platība nav tik liela, lai audzētu graudaugus.

Zemnieku saimniecības "Kurmīši” saimnieks Ivars Geiba atklāj, kāpēc izvēlējies audzēt un ražot zāļu tējas, audzēt garšaugus un eksperimentēt ar dažādām kultūrām. Šobrīd ir vieni nolielākajiem ārstniecības augu audzētājiem Latgalē. Saimniecība nodarbojas arī ar biškopību.

Zemnieku saimniecības "Kivlenieki" saimnieks Renārs Raguckis cenšas pierādīt, ka bioloģiskie audzētāji sasniedz un pat pārspēj konvencionālos audzētājus graudaugu audzēšanā. Saimnieks pārliecināts, ka bioloģiskais auzdzētājs, kurš strādā gudri, pārspēs konvencionālo audzētāju. Ir tikai jāmācās!

Zemnieku saimniecības "Liepkalns" saimnieks Aleksejs Danilins atklāj, kāpēc pievērsies griķu audzēšanai.