Sāpošas locītavas vai mugura – nekas patīkams tas nav, bet diemžēl tik daudzi to pazīst... Vai vingrošana palīdz tikt galā ar sāpošu ķermeni un vai ir kāds vecums, kad sākt fiziskas aktivitātes ir par vēlu ... Latvijas sporta klubi piedāvā neskaitāmas nodarbības, sākot ar ārstniecisko vingrošanu un līdz pat jogai + 40 grādu temperatūrā. Kā izvēlēties aktivitāti, kas atveseļo un padara ķermeni vingru, nevis tieši otrādi – palīdz iedzīvoties vēl lielākās problēmās. Par to diskutējam ar osteopāti Velgu Zaļaiskalns un fitnesa ekspertu Kasparu Ozoliņu.

Cilvēki par muguras un locītavu sāpēm cilvēki sūdzējušies vienmēr. Nav nekāds brīnus, ka par muguras sāpēm sūdzas arī jauni cilvēki, jo sēžot skolā un darbā mēs pavadām propocionāli daudz vairāk laika, nekā veltām kustībām. Cilvēki par maz dabūt izkustēties. 

Lai cilvēks būtu vesels noteikti ir jākustas. 

Mūsu laikmetā daļa cilvēku daudz labprātāk izskraidās un izjandalējas nevis mežā, bet interneta vidē. Turklāt pie datora bieži cilvēki sēž nepareizi.

Statiskā slodze, sēžot uz dibena, ir slikta mugurkaulam, tā rada papildus slodzi apakšējos skriemeļos. Ja cilvēkam ir sēdošs darbs ir jādomā par atbilstoša daudzuma fiziskām aktivitātēm.