“Mājas kārtošanu vajag sākt ar to, ka tiek vaļā no tā, kas ir lieks," atzīst Dana Gulbe.

Viņa domā, ka tas ir galvenais klupšanas akmens, kāpēc nespējam sakārtot māju ilgstoši un paliekoši, jo baidāmies atbrīvoties no tā, kas ir lieks vai nav vajadzīgs.

Latviešiem par Zaļo ceturtdienu daudz ticējumu, viens no spilgtākajiem un arī šim laikam aktuāls, ka Zaļās ceturtdienas rītā jācenšas iztīrīt visus mājas kaktus. Tieši ar to nodarbosimies arī aidījumā Kā labāk dzīvot, sarunājoties ar kārtošanas entuziasti Danu Gulbi.

Lai cilvēks zinātu, kas lieks, to parasti priekšā pasaka intuīcija, jautājums, vai tai noticam un paklausām. Gulbe uzskata, ka izejot cauri mājai, ikvienā telpā var atrast vismaz vienu priekšmetu, no kura sen jau gribējās atbrīvoties, kas varbūt jāsalabo.

Nevajag jau sākt ar to, no kā ir grūti atbrīvoties, piemēram, fotogrāfijām, dienasgrāmatām. Vajag izvēlēties lietas, no kurām ir viegli tikt vaļā, piemēram, kādas

Īsais kurss kārtošanā ir dabūt prom lieko un tad novākt horizontālās virsmas, pat ja šajā brīdī tas nozīmē novākt no plauktiņa vai palodzes lietas un ielikt groziņā aiz durvīm.

Kārtošanu Gulbe iesaka sākt ar sevi, savām lietām. Nevajag sākt ar bērnu mantām, vīra lietām, vienkārši, lai nebojātu attiecības. Sākot ar sevi, lēmums būs atkarīgs no paša, nebūs jāprasa otram, šo paturam vai izmetam.

Daudz klausītāju iebilžu raisīja ieteikums par atbrīvošanos no grāmatām. Protams, tās var ziedot, bet Gulbe uzskata, ka smagāks temats ir senas grāmatas, kuras neviens neņem pretī. Viņa iesaka tās sadedzināt.

Vēl Gulbe iesaka likt mantas kastēs. Kastes palīdz mantas sakārtot un arī mantas ir viegli atrast, ja tās ir pareizi sakārtotas. Kastes vai atvilktnes kārtošanas princips ir salikt lietas vertikāli un skatoties no augšas jāspēj redzēt visu, kas tajā ir iekšā.