"Pareizi būtu ārstam zāles izrakstīt ar starptautiskiem nepatentētiem zāļu nosaukumiem, ne ar zāļu ražotāja dotu nosaukumu, jo nepatentētie nosaukumi ir vienādi visās valstīs un norāda, kāda ir aktīvā viela," sarunā par zāļu izrakstīšanu un izvēli raidījumā Kā labāk dzīvot norāda ārste Ilze Aizsilniece.

Pāris gadu laikā sabiedrības attieksme pret ģenēriskajām zālēm ir vairākkārt mainījusies – no pozitīvā uz negatīvo un atpakaļ. Kāpēc tā? Raidījumā Kā labāk dzīvot stāstām par ģenēriskām zālēm kā alternatīvu izvēles iespēju un kliedējam mītus par “ģenēriķiem”. Ikvienam ir svarīgi zināt, ka daudzos gadījumos ir alternatīvas, par kurām ir jājautā ārstam un farmaceitam. Skaidro "Veselības projekti Latvijai" pārstāve Vita Dumpe un ārste Ilze Aizsilniece.

"Pētījums ASV rāda, ka cilvēki, kas ir labi informēti par zālēm, izvēlēsies cenas ziņā draudzīgākas pretsāpju zāles. Visbiežāk cilvēki pārmaksā gadījumos, kas viņiem trūkst informācijas," atklāj Vita Dumpe. "Tā ir problēma visā pasaulē, ka ārstiem trūkst laika izstāstīt pacientam par zālēm, tāpēc farmaceits ir būtisks primārās veselības aprūpē, jo ārsti zina vairāk un labāk par slimībām, farmaceiti - par zālēm un var sniegt konsultāciju cilvēkiem."

"Blakus parādības var būt visām zālēm, gan oriģinālām, gan ģenēriskajām. Nevar teikt – lētākas, tāpēc apšaubāma kvalitāte," komentē Ilze Aizsilniece.

"Diemžēl ir daudz pretrunīgu lietu šobrīd zāļu ražošana pasaulē," atzīst raidījuma viešņas.