Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Arī šogad ziema mūs nelutina ar kaut cik pastāvīgiem laika apstākļiem. Lielās temperatūras svārstības, lietus, sniegs un stiprs vējš sarežģī dzīvi cilvēkiem, bet vai suņiem un kaķiem ir līdzīgi? Par mazo mājdzīvnieku kopšanu ziemas laikā saruna raidījumā Kā labāk dzīvot.

Veterinārārste Lita Konopore stāsta, ja istabas kaķis, kurš pasprucis ārā, vai kaķis, kurš arī mēdz doties ārā, būs iekāpis kādā ķīmiskā vielā vai arī sālī, ar kuru šobrīd kaisa ielas daudzās pilsētās, viņš savu kažociņu rūpīgi mazgās un pastāv iespēja, indi uzņemt caur muti.

Ja, kaķis ir nosmērējies, viņš jācenšas pēc iespējas ātrāk notīrīt, noslaucīt, iespējams, ka vairāk bojātās vietās spalva jāskuj. Mazgāt būs vieglāk, izmantojot dzīvniekiem domātos šampūnus.

"Izklausās briesmīgi, bet, ja ir kaut kas ļoti eļļains, vienu reizi, pasargājot acis, tajās iepilinot olīveļļu vai kukurūzas eļļu, vienu reizi var izmazgāt dzīvnieku kaut vai ar fairy. Tas ļoti labi attauko. Izklausās briesmīgi, bet vienu reizi tā var izdarīt," komentnē Lita Konopore.

Kaķi mazgāt ir grūti, ja viņam nav šādas pieredzes un nav pieradināts, risks tikt saplosītam un sakostam saimniekam ir ļoti augsts, tāpēc vajadzētu sākt ar nadziņu apgriešanu.

Dažreiz nav variantu un mazgāšanu iesaka kā galējo līdzekli kaķiem.

Runājot par mēteļa vilkšanu sunim, dodoties pastaigās aukstākā laikā, kinoloģe Jūlija Siņicina atzīst, ka ir jāskatās uz savu suni, vai tas mazs un īsspalvains suns vai liels un garu pavilnu, kā arī cik aktīvs ir dzīvnieks. Vēsākā laikā labāk doties aktīvākās pastaigas. 

Lita Konopore piebilst, ka ir suņu šķirnes, kuriem ir bieza pavilna un viņi līdz -10 grādiem dzīvo ārā. Ir suņi, kas paši izvēlas gulēt sniegā. 

"Cik biezs būs apmatojums ietekmē gaismas aktivitāte. Ja suns dzīvot iekšā un visus vakarus ir pakļauts ģimenes gaismas lietošanas paradumiem, proti ģimene nesēž sveču gaismā tumsā, bet ir ieslēgtas lampas, televizors, apmatojums būs mazāks, nekā tam, kuram ārā sešos visas gaismas tiek izslēgtas, viņš paliek tumsā," norāda Lita Konopore.

Kombinzonu sunim viņa iesaka paņemt līdzi un uzvilkt pēc pastaigas, nevis novilkt tūlīt pēc izskriešanās, kas būtu tāpat, kā sasvīdušu bērnu izģērbt aukstumā.

Tur, kur daudz kaisa sāli uz ielām, suni jāpieradina staigāt ar zābaciņiem, lai pasargātu ķepas, un jāpieradina suni šādi staigāt. Zābaciņus iesaka pamēģināt abas raidījuma ekspertes.

Lita Konopore skaidro, ja dzīvniekam ir nosliece uz alerģiju, vai ir kāds nobrāzums, sāls iedarbojas momentāni. 

"Visu pastaigu, iespējams, dzīvnieks cilā ķepas nevis tāpēc, ka ir auksti, bet sāls grauž ķepas. Ja kaisītais materiāls nav sāls, bet smiltis, arī tā ar mitro masu ieiet pirkststarpās un rada berzi," Lita Konopore 

Garas pastaigas nevajadzētu šajā laikā dzīvniekiem, kam ir nosliece uz alerģiju.