Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Jaukās ziemas dienas vilināt vilina laukā, uz mežu un varbūt kādu arī izaicina uz ziemas peldi. Tomēr jāpadomā arī par drošību, tāpēc ka ziemas galvenais ierocis aukstums var radīt dažādas problēmas. Kā sevi pasargāt, raidījumā Kā labāk dzīvot atgādina Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas (galvenais ārsts Uģis Zariņš un Rīgas austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Apdeguma centra direktors Sergejs Smirnovs.

Uģis Zariņš iesaka ziemā mašīnā braukt apģērbā, it kā būtu ārā, ja notiek negadījums un nav iespēja izkļūt no mašīnas, ir daudz lielāka iespēja ilgāk būt silti.

"Kādreiz ar apbrīnu skatos uz cilvēkiem, kas ziemas laikā pirms kāpj mašīnā novelk virsdrēbes, paliek pat kreklā vai kleitā. Laba mašīna ar labu apsildīšanu viss it kā kārtībā. Bet jāatceras, ka jūs vienmēr varat ciest negadījumā. Ja mašīna ar visu labo apsildi ielido grāvī, aizmīca durvis ciet, nevar neviens dabūt no šīs mašīnas ārā, vai varbūt nepamana jūs. Un jūs esat mīnus grādos, piemēram, t-kreklā, tad tas ir minūšu jautājums, lai cilvēks nosaltu pat līdz nāvei," norāda Uģis Zariņš. "Ja palīdzība parādās pēc ilgāka laika, kaut vai pusstundas, stundas, ar to pietiek, lai cilvēks ne tikai gūtu apsaldējumus, pat aizietu bojā.

Mans ieteikums būtu ziemā braukt ar transporta līdzekli tādā apģērbā, it kā ietu ar kājām. Speciāli neizģērbties, lai paliktu dzīvs. Varbūt tā trauma, ko var gūt satiksmes negadījumā, nav tik smaga, bet ir ierobežota iespēja izkļūt no transporta līdzekļa. Tad var nosalt."