Doma laukums Rīgā jau saposies svētkiem: ar egli, kas jau izgreznota atrodas goda vietā, un maziem namiņiem, kur visu decembri tirgotāji piedāvās savu preci tūristiem un Rīgas iedzīvotājiem.
Ko jaunu varam ieraudzīt tirdziņā šajā pirmssvētku laikā? Vai tirgotājiem nākas katru gadu mainīt suvenīru sortimentu un ko tūristi vēlas iegādāties, lai atcerētos Rīgu? Kā dažādu valstu ceļotāji gūst iespaidus par Saulgriežu svinēšanu Latvijā? Lūkojam arī, ko piedāvā Latvijas Pasta namiņš.

Doma laukumā sarunas ar tūristu gidēm Edīti Sīli un Līgu Irbi, kafejnīcas saimnieku Mareku Burkovski, Latvijas Pasta vērtszīmju un filatēlijas departamenta direktoru Edmundu Bebrišu, Latvijas Valsts mežu pārstāvi Tomasu Kotoviču, Ziemassvētku tirdziņa koordinatori Kristīni Tjarvi. 

Izrādās, ka tūristus Ziemassvētku tirdziņā Rīgā interesē baudīt nevis tradicionālo karstvīnu, kas pazīstams visā Eiropā, bet pelēkos zirņus ar speķīti un skābus kāpostus. Savukārt apsveikuma kartītes visvairāk iegādājas tās, kur attēlotas sveces.

Ziemassvētku vecīti gan neizdevās sastapt. Tāpēc savā ziņā viņa lomā iejutās raidījuma vadītājs Valters Krauze, dalot dāvanas raidījuma viesiem, bet pretī saņemot siltus svētku novēlējumus visiem radio klausītājiem.

Raidījuma otrajā daļā saruna studijā ar Latvijas Valsts mežu pārstāvi Tomasu Kotoviču, sīkāk iztaujājot par iespējam katram pašam nocirst svētku eglīti Latvijas Valsts mežu teritorijā.