Raidījumā Ķepa uz sirds interesējamies, vai jaunajā gadā tievēsim kopā ar saviem suņiem un kaķiem? Kā noteikt lieko svaru mīlulim un kā pareizi uzsākt diētu un fizisko slodzi? Studijas viesi – veterinārārste Anete Freiberga un suņu audzētāja, svaigēšanas eksperte Diānu Kontakeviča.

Tavam sunim vai kaķim ir lieki kilogrami un arī kustēties tam kļuvis grūtāk? Nezini, kāda būtu pareizā diēta un aktivitātes? Piesaki savu mīluli Ķepa uz sirds tievēšanas maratonam! Speciālistu rekomendācijas, īpašs uzturs un kustības, ārstu padomi vairāku mēnešu garumā!

Tavs suns vai kaķis ir pelnījis būt skaists, vesels un dzīvespriecīgs! Un tikai tu, viņa saimnieks, vari palīdzēt viņam tādam būt!

Raksti mums: info@kepauzsirds.lv!

Viens no trim Helgas Rūtenas suņiem ir asspalvainā ungāru vižla Greta. Saimniece adoptējusi jau pieaugušu suni. Helga atzīst, ka labu gribēdama, pamatīgi pārcentusies.

„Adoptēju pavisam tievu. Tā, ka ribas spiedās ārā un mugurkauls. Man teica, ka viņa drusku jāuzbaro. Sanāca par daudz uzbarot,” stāsta Helga.

Neraksturīgi savai šķirnei, Gretai ne pārāk patīk fiziskās aktivitātes, un priekšroku viņa labāk dod zvilnēšanai dīvānā.

„Tad, kad paņēmām viņu, vīrs bija dzīvs. Tad viņa vairāk staigāja. Viņš gāja pastaigās ar viņiem un tad viņai tā forma bija labāka, bet tagad esmu viena palikusi ar trīs suņiem. Un tās brīvdienas ir tik, cik viņas ir,” stāsta Helga.

Ar našķiem Helga Gretu nav pārāk lutinājusi, bet gan ēdienreizēs devusi lielas porcijas. Tagad Gretai pusdienu trauciņš vairs nav tik pilns, bet vasarā Greta  pavadījusi saimnieci izbraucienos ar divriteni, skrienot līdzi.

“Domāju, ka šobrīd viņai kādi 8 kilogrami ir par daudz. Pēdējo reizi mēs svērāmies, tad bija 10 par daudz. Bet viņa tagad ir notievējusi,” turpina Helga.

Ingvilda Aumeistere divus no savas lielās suņu saimes ir adoptējusi no patversmes ārzemēs, un jau pārvedusi mājās krietni vien pārbarotus. Turklāt suņu meitenei ir sirdskaite, un liekais svars varētu vēl vairāk pastiprināt šo veselības problēmu.

„Cīnāmies. Ir rezultāti. Suņi, kopš atbrauca pie manis, uzreiz tika uzsēdināti uz svaigās barošanas,” stāsta Ingvilda. „Viņi ēd gaļu un dārzeņus. Un porcija ir nevis atbilstoši viņu pašreizējam svaram, bet pusporcija – atbilstoši viņu vēlamajam svaram un vēl nedaudz samazināta.”

Ieva Vāvule vienmēr ir sekojusi līdzi sava bīgla svaram. Tā kā Uno ir izstāžu suns, saimniece zinājusi, kā visvienkāršāk noteikt, vai mīlulis ir teicamā formā. Pirms vairākiem gadiem, pavisam negaidot, Ieva atklājusi nepatīkamu faktu.

„Ja no augšas skatās, vidukļa līnijai ir jābūt šaurākai. Un es skatos uz savu suni un viņam vidukļa līnija ir visa vienāda,” stāsta Ieva. “Mēs svērām, viņam bija pusotrs kilograms par daudz, ko man kāds zinošs veterinārārsts teica, ka sunim viens lieks kilograms ir kā cilvēkam pieci. Tad teiksim, ka viņam bija kādi 7,5 lieki kilogrami.”

Ģimenei pat nav ienākusi prātā doma samierināties ar Uno liekajiem kilogramiem un nekavējoties izmainījuši bīgla ēšanas režīmu. Tiesa, grūto cīņu atviegloja tas, ka fizisko aktivitāšu sunim netrūka.

„Mēs katru dienu viņam kādu našķīti tāpat iedevām. Vai kaut ko no cilvēku ēdiena. Sapratām, ka tas viss ir jānogriež nost. Un ir tikai viņa pārtika,” pieredzē dalās Ieva.

Tā kā saimnieki bija ļoti strikti gan attiecībā pret suni, gan sevi, neļaudami sev uzķerties uz Uno skumju pilnajām acīm, kad vairs nav saņēmis ierasto ikvakara našķi, situācija tika atrisināta mēneša laikā. Bīgls atkal ieguvis savu optimālo formu.

Raidījumu atbalsta: