Raidījumā Ķepa uz sirds skaidrojam, kāpēc bieži saimnieki neizprot sava murrātāja uzvedību? Ko grib pateikt kaķis, ja nokārtojas ārpus savas kastītes un kādēļ nekad nedrīkst sodīt kaķi, skaidro kaķu eksperte Aija Nuķe. Uz klausītāju jautājumiem atbild arī zoopsihiatrijas speciālists Alberts Čipuštanovs.

Jau četrus mēnešus Agnese ir saimniece astoņus gadus vecai kaķenei, ko adoptēja no patversmes. Ilgu laiku kaķenīte uzvedusies godam, līdz pavisam nesen Agnese sajutusi, ka ļoti nelāgi ož dēla hokeja soma. Kaķene bija sākusi ik pa laiciņam nokārtoties nevis savā tualetē, bet dažādās citās vietās.

Kaķu eksperti ieteikuši Agnesei sekot, vai kaķa tualete tiek tīrīta katru dienu, jo kaķi mēdz būt ļoti jutīgi un var atteikties kārtoties netīrā kastītē. Tieši tāpat ne vienmēr viņiem patīk gaisa atsvaidzinātāju aromāts.

Ja kaķis pēkšņi ir sācis nokārtoties ārpus savas kastītes, dzīvnieku uzvedības eksperts Alberts Čipuštanovs iesaka vispirms pārbaudīt kaķa urīnceļu veselību. Ja savā tualetē kaķis urinējot sajūt sāpes, dzīvnieks var domāt, ka nepatīkamās sajūtas rada tieši šī vieta un mēģināt dabiskās vajadzības nokārtot citur. Jānoskaidro, vai kaķis ir apmierināts ar konkrētajām smiltīm un konkrēto tualeti.

Dzīvnieku uzvedības eksperts uzsver, ka tualetes jāmaina ik pa laikam tādēļ vien, ka tās ar laiku piesūcas ar nepatīkamo smaku, un arī tāpēc, ka katram kaķim patīk atšķirīgu formu tualetes. Tās mainot, saimnieks var atrast ideālo variantu.

Raidījumu atbalsta: