Raidījumā Ķepa uz sirds interesējamies par suņu un kaķu barošanu: cik daudz uzmanības tam pievēršam. Vai sunim jādod kauli un jāvāra putra un kas ir komercbarības sastāvā? Kā barot savu mīluli, lai tas būtu veselīgi? Diskutē veterinārārsts Normunds Fjodorovs un suņu audzētāja, svaigēšanas eksperte Diāna Kontakeviča.

No tā kā barosim savu kaķi vai suni, ir atkarīga viņa veselība un dzīves ilgums. Ir trīs viedokļi, kā barot savu mīluli, to apliecina arī ielās sastapto cilvēku teiktais. Raitis ir franču buldoga saimnieks, kurš sākumā savu suni barojis ar sauso barību, bet tad mainījis sava suņa ēdienkarti. Tagad sunim dod svaigo barību, kur ir subprodukti samalti ar dārzeņiem. Gabrielas Džimijs pārsvarā ēd sauso barību un konservus, bet reizēm arī vistas fileju, vārītu olu. Valts savam korgijam Vikijam piedāvā dažādu ēdienkarti - sauso barību, to pašu, ko ēd cilvēki.

Daudzi savam dzīvniekam izvēlas lētāko barību, diemžēl šajā barībā dzīvnieku olbaltumvielas aizstāj ar augu olbaltumvielām un dzīvnieks tā neuzņem vitamīnus. Ja arī cilvēki saka, ka kaķim vai sunim lētā barība ļoti garšo, tas ir pateicoties garšas pastiprinātājiem. Jo lielāks procents dzīvnieku valsts proteīna, jo barība ir veselīgāka. 

Liela daļa sausās barības satur krāsvielas un konservantus, daudzviet komenrcbarībai pievieno arī modificētu kukurūzu. Modificēta barība ar laiku rada lielas veselības problēmas. Eksperti atzīst, ka mājdzīvnieku vairāk vajadzētu barot ar svaigu gaļu. Tāpat D vitamīnu suns uzņem tikai ar barību, tāpēc svarīgi ēdienkartē iekļaut olas un aknas.

Jo kvalitatīvāka barība, jo stiprāka mīluļa veselība, jo retāk jāvēršas pie veterinārārsta.

Kaķi vairāk ēd komercbarību, gan sauso, gan konservus, liecina Normunda Fjodorova novērojumi, suņi - svaigo barību. Viņš arī aizstāv šo viedokli. Nekvalitatīva pārtika dzīvniekam var radīt nieru saslimšanas.

Raidījumu atbalsta: