"Tys ir tys, kas myus vīnoj, ari tys deļ kuo mes sasapazynom i sasatyvynuojom, jo redzim, ka mums cīši svareigs ir tys patīsums..." soka vīna nu bīdreibys “Latgolys etnografiskuo viestīceiba” dalineicom Inga Circene. Pārnejuo goda golā atkluotuo bīdreiba izakuortuojuse Reigā Ivetas Seimanovys sātā, kur puora reizis nedeļā, vokorūs piec kasdīnys dorbu, sasapuļcej ari cytas “Latgolys etnografiskuo viestīceiba" dalineicys. Iveta ir vīna nu ituos bīdreibys veiduotuoju, kas ar sovu degsmi i entuziasmu naapšaubami spiej aizraut ari cytus.

"Ir autentiskuos lītys, i ūtrys ir tys īguļdeitais dorbs, kab jaunuos lītys byutu kopejis autentiskom, cik nu tys ir īspiejams. Ar itū, pa munam, Iveta ir unikala, taidā amatera leiminī cylvāks spiej teišom tū izdareit. Tys, kū es nūvierteju, ir tei skurpulozitate, patīsums. Cylvāks ir siedejs arhivā i leidz milimetram izmierejs. Jai ir tīseibys saceit, ka jei lītys pasnādz teišom eistys.” Tai soka Inga Circene. Sovpus Iveta pīzeist, ka atpazeit autentiski atdarynuotu lītu reizem nimoz nav tik vīglai.“Tikai ar leluokom zynuošonom tu vari atškiert eistuoku lītu nu ryupnīcyski ražuotuos. Jaunrade ari nav nūlīdzama, jai ir sova niša, sovs plaukteņš.”

Kūpumā bīdreibā ir sešys aktivys dalineicys, kas kotra ir orientāta drupeit iz sovu lauceni – tautystārps, šyušona, saktys, apovi i cyti ar etnografiskūs vierteibu atjaunuošonu, radeišonu i izpieti saisteiti procesi i lītys.

Itymā reizē par bīdreibys darbeibu i tyvuokuo laika planim, kai ari kasdīnys dorbim klausīs sarunu ar Ivetu Semanovu i Ingu Circeni. Ar juom tykuos Guna Igavena