“Drupanenis” ir vuords, ar kū kasdīnā apzeimojom koč kū nalelu. “Tuos jau tik taidys drupanenis!” pīticeigi ļauds mādz īsasaukt, kod kaids jūs paslavej. Tok, ruodīs, ka dzejneica Ingrida Tārauda itam vuordam rauga nūjimt taidu mozuma pīskaņu i atguodynuot, ka koč kas nalels bīži viņ ir cīši vierteigs. Jei kruojumā ar itaidu nūsaukumu apkūpuojuse sovus raksteitūs dzejūļus – haikys, kas eistyn ir eisa i lakoniska dzejis forma.


“Sāta Latgolys
Teirumu vydā aizviejs
Nasasaukt mani,”
skaņ vīna nu haiku.

Ingrida Tārauda, lai ari jau ilgu laiku par sovu dzeivis vītu sauc Īreju, na Latveju, ir vīna nu aktivuokūs latgaliski rokstūšūs dzejnīku. Itys ir juos sastais dzejūļu kruojums, taipat Ingrida ir vīna latgalīšu autoru, kuru teksti tulkuoti angļu volūdā. Kūpā ar Ligiju Purinašu i Raibū juos dzejūli atrūnami bilingvalajā dzejis antologejā “Pādejais modeļs/The Last Model”. Naparosts formats beja ari juos īprīškejai gruomotai, 2019. godā izdūtajam kruojumam “Pajautys”, kas ir pavysam moziņka gruomateņa, eistyn kuldā īlīkama.

“Kolnasātys” gruomotplauktā itūreiz par dzejneicys Ingridys Tāraudys jaunū gruomotu “Drupanenis”, kas izdūta postkaršu formatā. Pošys autoris stuostejums par gruomotys tapšonu i formata izalaseišonu. Taipat “Drupaneņuos” īsavērs ari latgalīšu kulturys ziņu portala lakuga.lv redaktore Laura Melne.