„Ir labi cilvēki pēdiņās, kas viņiem palīdz. Pārsvarā, skatoties no paskaidrojumiem, tie ir bezpajumtnieki, kuri tādā veidā dabū sev arī kādu labumiņu. Nopērk  cigaretes vai alkoholu nepilngadīgajiem. Tie viņiem par pakalpojumu iedod kādu cigareti vai pāri palikušo sīknaudu.

Tādā veidā viņi piepelnās,” Jelgavas valstpilsētas domes Administratīvās komisijas priekšsēdētājs Normunds Pūce skaidro, ka nereti tieši pieaugušie, aizbildinādamies, ka kurš gan jaunībā nesmēķēja vai nelietoja alkoholu, iegādājas aizliegtas vielas nepilngadīgajiem.

Kopumā šī gada pirmajā pusgadā fiksēti teju 1400 gadījumi, kad nepilngadīgais smēķējis vai glabājis tabakas izstrādājumus un citus smēķēšanas produktus. Savukārt par alkohola lietošanu - 889 gadījumi. Valsts policijā norāda, tendence varētu teikt ir nemainīga un problēma aizvien aktuāla. Nepilngadīgo kontrolē un uzraudzībā iesaistās arī pašvaldību policijas darbinieki, pašas pašvaldības, skolas, arī sociālie dienesti. Kā problēmu izdodas risināt un, kas notiek tālāk, kad nepilngadīgais ir pieķerts smēķējam vai alkohola reibumā, to plašāk pētījušas Elīna Lapiņa un Sandra Leitāne, ReTV.