Izmisums – tā kāda Valmieras novada iedzīvotāja izsakās par izjūtām, ko pārdzīvojusi, cenšoties atrast iespēju savu četrus gadus veco meitu aizvest pie zobārsta. Visur saņemti atteikumi uzņemt pat gaidīšanas rindās. Atsevišķās klīnikās rindas stiepjas pat vairāk nekā deviņu mēnešu garumā, un pieteikt bērnu pie zobārsta pašlaik nav iespējams. Ar šādu problēmu saskārušies daudzi vecāki reģionos.

“Jāsaka – tāds kā izmisums, jo tu nezini, ko darīt. Bērnam vajag ārstu, tu esi pat gatavs par to maksāt, jo nav runa par to, ka es gaidīšu uz valsts apmaksātu rindu, kas, protams, ir vispār nereāli,” problēmu atklāj Valmieras novada iedzīvotāja Elīna Upīte.

Pagājušā gada izskaņā izskatīšanai Saeimā nonāca arī iedzīvotāju iniciatīva par valsts apmaksātu zobārstniecību bērniem akūtās situācijās, par kuru sabiedrības iniciatīvu portālā "Manabalss.lv" parakstījās vairāk nekā 10 000 iedzīvotāji. Iniciatīvas pārstāve, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga uzsvērusi, ka ir jāpanāk, lai katrā Latvijas reģionā ir pieejami, valsts apmaksāti zobārstniecības pakalpojumi visu diennakti bērniem līdz 18 gadu vecumam. “Bērns ir bērns un viņš nav pieaugušais lai  to varētu izciest un stundām jāgaida, lai kaut kur tuvākajā reģionā šo pakalpojumu sniegtu. Tas ir tas mērķis, lai bērniem, saskaroties ar šādām situācijām,  nebūtu jāsamierinās ar speciālistu trūkumu un lai viņu palīdzības saņemšana nebūtu atkarīga no tā, vai ģimenē vai kāds paziņa var izlīdzēt ar transportlīdzekli, vai viņi varēs vai nevarēs samaksāt.”

Kā problēmu risināt un kas jau tiek darīts, lai zobārstniecības pakalpojumi bērniem kļūtu pieejamāki arī reģionios, par to plašāk raidījumā Solvita Stara, Oskars Brasliņš, ReTV