Ja izceļas ugunsgrēks, ir jāzvana uz 112, lai izsauktu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, sagaidot, ka uz notikuma vietu pēc iespējas ātrāk ieradīsies profesionāli ugunsdzēsēji glābēji. Taču Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ne vienmēr spēj ierasties ugunsgrēka vietā kritisko 5-10 minūšu laikā, jo īpaši lauku teritorijās.
Iespējams daudziem nemaz nebūs zināms, ka Latvijā pastāv arī brīvprātīgo ugunsdzēsēju kustība, tie ir ugunsdzēsēji, kuri ir gatavi palīdzēt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam. Jo īpaši viņu palīdzība ir nepieciešama tādās reizēs, kad brīvprātīgie ugunsdzēsēji var ātrāk nokļūt negadījuma vietā. Tiesa, šādu brīvprātīgo ugunsdzēsēju nav palicis daudz. Latgalē to ir vismazāk.
Šobrīd brīvprātīgo ugunsdzēsēju darbība nav ne pašvaldības, ne valsts noteikta funkcija. Nav arī normatīvo aktu, pēc kuriem brīvprātīgo kustību varētu organizēt un sakārtot. Līdz ar to tās biedrības, kas vēl joprojām pastāv, katra dzīvo kā nu prot.
Raidījumā runājam par to, kā šobrīd Latvijā darbojas brīvprātīgie ugunsdzēsēji, un kā sokas ar centieniem šo kustību atdzīvināt.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (1)
Vietējo pagastu BUB komandu darbība ugunsdrošībā, ugunsdzēsībā, civilās aizsardzības jomā, organizējot bērnudārzos un skolās Jauno ugunsdzēsēju kopas - izglīto sabiedrību par pareizu rīcību lai neizceltos nelaimes un rīcību ja nelaime ir notikusi.
Ja sabiedrība iesaistās šajā jomā un valsts palīdz ar atbilstošu likumdošanu, sistematizāciju, tad nelaimju skaits un bojā gājušo valstī būtiski samazinātos.
Tas nav jāpierāda, tā tas notiek citās valstīs (un kādreiz bija arī Latvijā).
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X