Ja izceļas ugunsgrēks, ir jāzvana uz 112, lai izsauktu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, sagaidot, ka uz notikuma vietu pēc iespējas ātrāk ieradīsies profesionāli ugunsdzēsēji glābēji. Taču Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests ne vienmēr spēj ierasties ugunsgrēka vietā kritisko 5-10 minūšu laikā, jo īpaši lauku teritorijās. 

Iespējams daudziem nemaz nebūs zināms, ka Latvijā pastāv arī brīvprātīgo ugunsdzēsēju kustība, tie ir ugunsdzēsēji, kuri ir gatavi palīdzēt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam. Jo īpaši viņu palīdzība ir nepieciešama tādās reizēs, kad brīvprātīgie ugunsdzēsēji var ātrāk nokļūt negadījuma vietā. Tiesa, šādu brīvprātīgo ugunsdzēsēju nav palicis daudz. Latgalē to ir vismazāk.

Šobrīd brīvprātīgo ugunsdzēsēju darbība nav ne pašvaldības, ne valsts noteikta funkcija. Nav arī normatīvo aktu, pēc kuriem brīvprātīgo kustību varētu organizēt un sakārtot. Līdz ar to tās biedrības, kas vēl joprojām pastāv, katra dzīvo kā nu prot.

Raidījumā runājam par to, kā šobrīd Latvijā darbojas brīvprātīgie ugunsdzēsēji, un kā sokas ar centieniem šo kustību atdzīvināt.