Katra ceturtā sieviete Latvijā vecumā no 18 līdz 74 gadiem ir piedzīvojusi seksuālu vai fizisku vardarbību, pāridarītājs lielākoties bijis vīrietis, tā liecina Centrālās statistikas pārvaldes 2021.gadā veiktā aptauja par vardarbības izplatību Latvijā. Aptauja arī parādīja, ka visbiežāk partneru starpā ir vērojama tieši psiholoģiskā vardarbība.
“Vidējais vecums klientēm “Centrā Marta” ir 38 gadi – jaunākajai klientei ir 19 un vecākajai 62 gadi. Vardarbības veicējs parasti ir vai nu vīrs, civilvīrs vai partneris. Visbiežāk mūsu klientes ir ar vienu, diviem, trīs bērniem. Vidēji tie ir divi bērni. Par vardarbību - ir emocionālā, fiziskā, seksuālā un ekonomiskā, un tas viss ir kopā, nav viena veida vardarbība vienam klientam. Vispirms ir emocionālā vardarbība, pēc tam pāraug fiziskajā. Tā kā tāds melns mākonis, lēnām velkas virs galvas arvien tumšāks un tumšāks,” stāsta sieviešu tiesību aizstāvības organizācijas „Centrs Marta” Rēzeknes filiāles vadītāja Alīse Potaša.
Kā apliecina sieviešu tiesību aizstāvības organizācijā „Centrs Marta”, arvien vairāk sieviešu pie viņiem griežas pēc palīdzības. Pagājušajā gadā kopumā tās bija vairāk kā 700 personas. Arī Rēzeknes filiālei ar katru gadu klientu paliek vairāk. Piemēram, pērn Rēzeknes filiālē sniedza 2 858 konsultācijas.
Raidījumā „Reģioni Krustpunktā” runājam par to, kā vardarbība sākas, cik grūti to pārtraukt un kā atbildīgās institūcijas spēj palīdzēt?
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X