Šis ir pēdējais mācību gads, kad bērni ar pedagogiem bērnudārzos, kā arī 1., 4. un 7. klasēs vēl drīkst izglītības programmu apgūt bilingvāli, proti, latviešu un krievu valodās. Bet jau pēc diviem gadiem visos izglītības posmos mācības varēs notikt tikai valsts valodā.
Pēc valodas zināšanu pārbaudēm secināts, ka daudziem pedagogiem ir problēmas ar latviešu valodas zināšanām.
Piemēram, Daugavpils individuālo sporta veidu skolā pēc Valsts valodas centra veiktās pārbaudes konstatēts, ka gandrīz pusei pedagogu bijis nepietiekams valsts valodas prasmju līmenis. Tiesa samērā īsā laikā pedagogiem izdevies uzlabot latviešu valodas prasmes nepieciešamajā līmenī.
Kāda situācija ir ar pedagogu latviešu valodas zināšanām otrajā lielākajā Latvijas pilsētā Daugavpilī, vienā no tām pilsētām, kur līdz šim skolu ar iespēju programmu apgūt krievu valodā vai bilingvāli bijis visvairāk, un kā tur šos jautājumus risina?
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (1)
Runājat par pedagogiem, kas nerunā latviski, paši ignorējat satvetsmi raidot ne valsts valodā.
Kas tā par Latgales studiju? Kāpēc nav Vidzemes, Kurzemes studiju?
Cik zinu, ir 3 zvaigznes gan piemineklī, gan Valsts ģērbonī.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X