"Ir bijušas situācijas, kad zvērs ir, bet tu neizšauj, jo nav droši," tā saka mednieku kluba "Skrunda" mednieks ar vairāk nekā 40 gadu stāžu Dainis Kučka.

"Kas mūsu kolektīvā man patīk, ka, ja ir bijis kāds pārpratums sevišķi par drošības jautājumiem,  tas tiek pārrunāts uzreiz, nākošo mastu dzenot. Uzreiz tiek pārrunāts, atgādināts velreiz. Drošību pārrunāt nekad nav par daudz."

Drošības prasību noklausīšanās, sadzirdēšana un galvenais arī ievērošana ir galvenais priekšnoteikums jebkurās medībās. Diemžēl šogad jau noticis pirmais negadījums, kad medībās, neuzmanīgi izdarot šāvienu, ticis savainots cits mednieks. Tas noticis oktobra vidū, dzinējmedību sezonas pirmajā mēnesī. Valsts meža dienestā uzsver, ka tieši drošības prasību neievērošana ir galvenais cēlonis nelaimes gadījumiem, kas nereti noved pie smagiem ievainojumiem vai pat letāla iznākuma.

Par to kā medību kolektīvi gatavojas medībām un kā notiek drošības prasību instruktāža un ievērošana, un kā šādas nelaimes novērst, plašāk no Kurzemes pētījusi Ieva Benefelde.