Ar šī gada sākumu Latgalē slēgts 21 autobusu reiss, kas raisījis neizpratni daudzos, jo īpaši mazapdzīvoto vietu, iedzīvotājos. Politiķi un atbildīgās amatpersonas skaidro, ka slēgti tiek mazāk pieprasītie un finansiāli neizdevīgie reisi. Tikmēr pašiem iedzīvotājiem nekas cits neatliek, kā vien pielāgoties situācijai un pašiem meklēt risinājumus kā nokļūt nepieciešamajā vietā, un ne mazāk svarīgi, nepieciešamajā laikā.
Cilvēki gadu gaitā ir pieraduši pie tāda sabiedriskā transporta, kāds tas ir, un mēģina iztikt paši, kooperējoties, meklējot palīdzību pie draugiem, kaimiņiem vai sociālajos tīklos. Bet pārsvarā visi izmanto personīgo transportu, sevišķi ja jātiek uz darbu. Tā no Preiļu novada Sīļukalna uz novada centru Preiļiem uz darbu tiek Aigars.
„Nu nav tur tāda autobusa, ar ko izbraukāt. Neiet nekādi autobusi. Man jau plkst 8.00 jābūt, bet te 8.00 tik no Siļukalna iet autobuss. Un vakarā ar nav nekādi varianti tikt atpakaļ.”
Raidījumā plašāk par to, kādas iespējas cilvēkiem attālākos lauku reģionos nokļūt uz darbu, skolu, veikalu, pašvaldību, banku vai pie ārsta, cik elastīgs ir sabiedriskā transporta maršrutu tīkls un vai var iztikt bez privātā auto.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X