“Kad zūd cerības uz mūsu pašvaldības godaprātu,” šāds teksts marta izskaņā parādījās Limbažu novada iedzīvotāja Jāņa Ulmja Facebook lapā. Tam pievienoti foto ar traktoru un pašu konstruētu agregātu ceļa greiderēšanai. Ieraksts guva plašu atsaucību gan kaimiņu, gan vietējo novadnieku vidū, kas izteica pateicības vārdus par beidzot sakopto ceļu.

Šo ceļu “Šķērstiņi - Pīlādži” pārbūvēja salīdzinoši nesen -  2020. gadā. Ceļš saimnieciskās darbības veikšanai ir nozīmīgs vairākām Limbažu pagasta zemnieku saimniecībām, ražošanas un tūrisma uzņēmumiem. Taču šobrīd, kad pārmitrinātie ceļi uzrūgst, veidojas bedres un ceļš kļūst teju vai neizbraucams.

Vietējie iedzīvotāji norāda, ka ceļa greiderēšana neesot veikta jau kopš novembra, ilgāk gaidīt vairs nav varējuši un ceļa sakopšanu ņēmuši savās rokās. Lādes “Avotiņos” dzīvojošais Rūdis Ulmis pētījis instrukcijas internetā, lai uzmeistarotu pats savu ceļa greideri, ko piekabināt traktoram. Tā esot bijusi viņa paša iniciatīva.

“Neviens neprasīja, bet, ja katru dienu ir jābraukā pa šo ceļu, tad nav diez cik patīkami. Tad vairākus vakarus domāju, ko un kā varētu uztaisīt , lai plānu virskārtiņu viņš tā kā šķūrētu un bērtu tās bedres ciet, tad kaut kā izdomāju uztaisīt,” tā Rūdis Ulmis.

Tiesa vietējā pašvaldībā norada, ka šāda pašdarbība var sagādāt iedzīvotājiem nepatikšanas, un iejaukšanās bez pašvaldības piekrišanas pašvaldības ceļos - nav pieļaujama.

“Šajā gadījumā Ulmja kungam ar savu dēlu ir paveicies, ka ceļš nav sabojāts. Sliktākā gadījumā, ja šis ceļš būtu sabojāts, tad mēs savādāk rīkotos,” saka Limbažu novada pašvaldības izpilddirektora vietnieks Agris Blumers.

Plašāk situāciju pētīja Oskars Brasliņš un Solvita Stara no ReTV.