Vairums daudzstāvu ēku Jelgavā, tāpat kā citās pilsētās, būvētas pirms četredesmit vai pat piecdesmit gadiem. Un par to, ka nav pienācīgi gādāts par to tehnisko stāvokli, visbiežāk vispirms jau vizuāli liecina nodrupusī krāsa, nolupis apmetums, nokrituši dekoratīvie elementi, kā arī balkoni. Šomēnes Jelgavā kādas daudzdzīvokļu mājas balkonam nokrita margas, par ko joprojām vēsta norobežojošās lentes zem balkona.

Tas gan nebūt nav pirmais gadījums ne šai mājai, ne pilsētā kopumā, kad savu laiku nokalpojušās balkonu norobežojošās konstrukcijas nokrīt. Drūpoši balkoni un citas likstas ir problēma daudzdzīvokļu ēkām visā Latvijā.

Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijā norāda, ir pat tik bēdīgi piemēri, kur dzīvokļu īpašniekiem drosmīgi jāpasaka, ka viņu ēku vairs pat nav ekonomiski pamatoti atjaunot. Tas gan vairāk skar koka veida būves, kas celtas pagājušā gadsimta sākumā. Bet, kā ar pārējiem daudzdzīvokļu namiem, kas būvēti vēl pirms dažiem desmitiem gadu?

Kā veicas ar ēku uzturēšanu un atjaunošanu, par to raidījumā “Reģioni Krustpunktā”, ko veido Elīna Lapiņa un Sandra Leitāne no ReTV.