"Mani interesē, kas notiek novadā. Es esmu visu mūžu novadā dzīvojusi un man interesē – gan par Dundagu, gan Tiņģeri, gan par Lubi un Laidzi," saka kāda talseniece, satikta pāršķirstot vietējo avīzi bibliotēkā.

„Un ir cilvēki, kam patīk gan papīra čaukstoņa, gan tas, ka var paskatīties vienu brīdi, pēc tam var pašķirt atkal otrā brīdī, atlikt malā kaut kur, tu vari paņemt līdzi un apsēsties ērtā brīdī...” saka Kuldīgas laikraksta “Kurzemnieks” galvenā redaktore Daiga Bitiniece. Kuldīdznieki gadu sākuši ar jaunām investīcijām portālā. Maksas saturs būs, taču ne vēl šobrīd, jo to griboties kvalitatīvu. Galvenā redaktore norāda, ka ik gadu laikrakstam ir tendence tirāžai samazināties aptuveni par 100 abonentiem.

Jauno gadu reģionālie mediji sākuši ar lejupslīdi tirāžās, arī ar cenu kāpumu, kas novērojams citās nozarēs. Tomēr Kurzemes mediji ir optimistiski, meklē jaunus modeļus, un tuvākajā nākotnē atvadīties no nozares neplāno. Arī mediju eksperti piekrīt, ka drukātie mediji varēs turpināt darboties, taču jautājums, cik aktīvi tie būs digitālo tehnoloģiju izmantošanā savā labā, darbinieku izglītošanā un sapratnē, ka laikrakstiem jābūt multimediāliem. Plašāk reģionālo mediju nākotni pētījusi Sanita Liepiņa no ReTV