Atkarību izraisošās vielas kļūst arvien pieejamākas, vecāki aizņemtāki, skolu sistēma aizvien grūtāka – šī ir tikai daļa no iemesliem, kāpēc problēmjauniešu kļūst arvien vairāk. Arī reģionos.

"Es uzaugu ar vardarbību ģimenē – gadījuma darbi, alkohols, izklaides… Mani izņēma no ģimenes tad, kad man bija desmit gadu," raidījumā ar savu dzīvesstāstu dalās Kristiāna Vītola Talsu novada vakara vidusskolas absolvente, kas šajā skolā nonāca tostarp tāpēc, ka iepriekšējā skolā viņai bija uzlikts “mammas-alkoholiķes” un “kāda mamma, tāda meita” zīmogs – turklāt publiski klases priekšā –, kas viņu sagrāva. Ar šodienas prātu Kristiāna saprot, ka nokļūšana vakarskolā, kas tobrīd šķita kā liels kauns un pazemojums, patiesībā viņu izglāba.

Speciālisti Talsos gan atzīst, ka tie gadījumi, kas nonāk viņu redzeslokā, ir “pumpuriņi”, salīdzinot ar lielajām pilsētām. Turklāt mazpilsēta ir priekšrocība, kas jauniešus ļauj ātrāk saredzēt, sadzirdēt un palīdzēt salīdzinoši agri. Taču reizē ir iespējas, par kurām gan reģionu speciālisti, gan paši jaunieši var tikai sapņot, un nākotnes izmaiņas izglītības sistēmā iezīmē jaunu problēmu vilni. Plašāk tēmu pētījusi Sanita Liepiņa no ReTV.