“Paskatījos sludinājumus, taču tur nekādas plašās izvēles nebija – vai nu neadekvāta īre vai lokācija nederēja. Pēc tam atradu tomēr vienu piedāvājumu,

aizbraucu apskatīties un biju diezgan lielā šokā – 300 eiro īres maksa par vienas istabas dzīvokli, kā man pašai patika teikt, kabatas izmēra dzīvoklis. Un arī māja nebija diez ko labā stāvoklī, kāpņu telpa bija vispār briesmīga,"

savā pieredzē dalās Iluta Rusiņa, kura meklēja īres dzīvokli aizvadītā gada beigās, lai nebūtu no Preiļiem jāmēro 50 kilometrus uz darba vietu Rēzeknē.

Trūkst dzīvokļu īrēšanai un maksa ir pārāk liela, arī dzīvokļa iegāde mēdz kļūt par garu un sarežģītu procesu, kam tiek pat atmests ar roku, jo cenas ir dārgas un to kvalitāte saglabājusies vēl no padomju laikiem – šādus viedokļus ne vienu vien reizi nākas dzirdēt  no tiem, kas mēģina atrast sev jaunu dzīvesvietu Rēzeknē. Šobrīd gan ir palielinājies dzīvokļu pārdošanas piedāvājumu skaits.

“Janvārī, februārī tirgus bija pārdevēju rokās. Šobrīd situācija vairs nav tāda. Pircējs ir galvenais tirgū. Nedaudz samazinājies pieprasījums, bet arī pieauga piedāvājums. Un piedāvājuma palielināšanos var izskaidrot ar daudziem faktoriem, tai skaitā ar to, ka īpašniekiem, kam bija vairāki objekti, vairāki dzīvokļi, nolemj tomēr pārdot, jo skaidrs, ka maksāt rēķinus par vairākiem objektiem ir diezgan neprātīgi,” šī brīža situāciju raksturo nekustamo īpašumu aģentūras “Latio” tirgus analītiķe Ksenija Ijevleva, norādot, ka  pēdējā gada laikā Rēzeknē noslēgti 274 darījumi par dzīvokļu pārdošanu. Šobrīd dzīvokļu piedāvājums pirkšanai ir palielinājies, pircējam ir no kā izvēlēties. Tiesa, vēl pirms deviņiem mēnešiem situācija bijusi citāda.

Plašāk situāciju nekustamā īpašuma tirgū vienā no Latgales pilsētām, Rēzeknē pēta Lāsma Zute-Vītola un Karina Važnaja.