Glābējiem, steidzoties uz izsaukumu, notikuma vietā jānokļūst pēc iespējas ātrāk. Taču, ja izsaukums ir uz daudzdzīvokļu mājām, ātra nokļūšana rada sarežģījumus.  Daudzdzīvokļu māju iekšpagalmu teritorijas infrastruktūra, kas veidota vēl padomju laikos,  nav atbilstoša, lai tur varētu izvietot visu iedzīvotāju automašīnas. Tāpēc šobrīd pēc darba dienas beigām lielākoties daudzdzīvokļu māju pagalmi tiek pārpildīti, liekot automašīnas cieši vienu pie otras un vietās, kur tas nemaz nav atļauts, -  tā radot sarežģījumus operatīvo dienestu darbā, īpaši ugunsdzēsēju. 

„Ja ar vieglo mašīnu nevar izbraukt, kur ar smago, tur vismaz trīs metriem jābūt, piemēram, redzi, kur dzīvoklis deg, bet faktiski un fiziski nevari piekļūt nekā,” Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ugunsdzēsējs, autovadītājs Dzintars Gorbuļs stāsta vairāk par situācijām, kas apgrūtina glābēju darbu, meklējot saimniekus, lai auto pārvietotu un atbrīvotu ceļu.

„Skaņas signāli, kad strādā, izskrien tad saimnieks, aizdzen mašīnu, bet tās ir minūtes, dzīvē skatoties, minūte neko nedot, bet dzēšot minūte, tas ir ļoti daudz!”

Latgales reģiona brigādes Rēzeknes daļas vada komandiera vietnieks Uldis Brolišs, papildinot par problēmu ar nepārdomāti novietotajiem auto daudzdzīvokļu māju iekšpagalmos, atzīst, ka pilsētā jau ir zināmas vietas, kas regulāri ir auto pārpildītas.

„Deviņstāvu mājām gan šeit, gan Ziemeļu rajonā, Atmodas iela, tur arī visapkārt apliktas mašīnas, nav iespējams piekļūt, auto kāpnes uzstādīt.”

Šī gada sākumā, pēc Ceļu satiksmes drošības direkcijas datiem, Rēzeknē reģistrēti 9 626 uzskaitē esošie vieglie transportlīdzekļi. Respektīvi, katram trešajam iedzīvotājam ir vismaz viens vieglais automobilis.

Raidījumā „Reģioni Krustpunktā” par pārpildītajiem daudzdzīvokļu māju pagalmiem un problēmām, kas rodas operatīvo dienestu darbā Rēzeknē.  Un par iespējamiem risinājumiem, lai tiem, kuri steidzas palīgā, ļautu līdz notikuma vietai nokļūt bez ceļu bloķējošām automašīnām.