Piesārņojums, kas nokļūst upēs un ezeros, nonāk Baltijas jūrā, kas pēc tam caur jūras produktiem atgriežas pie mums pašiem mikroplastmasas veidā. Ne vien piejūras pašvaldībās, bet arī attālākos novados rīko akcijas piesārņojuma mazināšanai. Viens no tādiem pasākumiem notika 3. septembrī Valmierā, kas iesaistījusies kampaņā “Save our Sea” jeb “Glābsim mūsu jūru”.
Kampaņā “Glābsim mūsu jūru”, kas ilgs līdz 16. septembrim, piedalās septiņas pašvaldības – Rīga, Jūrmala, Liepāja, Ventspils, Ādažu novads, Talsu novads un Valmieras novads. Lai arī šo vietvaru vidū Valmiera ir vienīgā, kura nerobežojas ar jūru, tā izrādījusi inciatīvu jūrai palīdzēt no iekšzemes, attīrot Gaujas posmu, kas tek cauri Valmierai.
“Vietās, kur Gaujas krastos ir nelielas smilšu pludmales, uzreiz bija novērojams lielāks atkritumu daudzums, ieskaitot izsmēķus, kas ir īpaši kaitīgi videi, jo satur mikroplastmasas daļiņas.
Liela daļa atkritumu bija arī atrodami zālēs, kur ir aizvējš un Gaujas straume tos ir sanesusi. Lielākā daļa no atrastajiem atkritumiem bija jau zaļi, apauguši ar aļģēm un ar izbalējušām krāsām, kas liecina, ka tie upē jau atrodas ilgāku laiku,” stāsta Valmieras novada pašvaldības Attīstības nodaļas vadītājas vietniece, attīstības plānotāja Līga Bieziņa.
Šoreiz kampaņas talka Valmierā neguva cerēto iedzīvotāju atsaucību, žurnālisti Oskars Brasliņš un Solvita Stara no ReTV skaidro, kā labāk un plašāk uzrunāt un iesaistīt iedzīvotājus vides sakopšanā, cik šādas kampaņas efektīvas un ko var dot.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X