Zviedrijas un Latvijas Olimpiskās komitejas pieteikušas kopīgu kandidatūru 2030. gada ziemas olimpisko spēļu rīkošanai. Latvijai tas nozīmētu pie sevis uzņemt bobsleja, skeletona un kamaniņu sacensības Siguldā.

"Tiktu renovēta bobsleja, skeletona, kamaniņu trase. Tas nozīmē, ka mums ilgtermiņā paliktu viens objekts, ko var lietot starptautiskiem mačiem, kas Latvijā notiek ļoti reti, bet uz kuru ierodas komandas no puspasaules,"

dalība Olimpiskajās spēlēs Siguldai un Latvijai būtu ieguldījumus ne tikai konkrētā notikuma norises brīdī, bet arī nākotnes perspektīvā, uzskata Siguldas novada attīstības aģentūras direktors Uldis Dvinskis. “Valstij būtu stratēģiski jāskatās, ne tikai uz izmaksu posteni, bet kā viņi sevi pozicionē pasaules acīs, un kā viņi sevi pozicionē pašiem latviešiem."

Vai Latvija un Sigulda tam ir gatava, kāds no olimpiādes būtu ekonomiskais pienesums Latvijai, vai olimpiāde mums nav par dārgu, un kas notiktu ar infrastruktūru Siguldā pēc olimpiskajām spēlēm, skaidro Oskars Brasliņš un Solvita Stara, ReTV.