Maija beigās, simboliski atzīmējot rekonstruētās ēkas daļas augstākā punkta sasniegšanu, Valmieras Drāmas teātrim tika nosvinēti spāru svētki. Šogad Valmieras Drāmas teātrim aprit simt gadu, un nozīmīgo jubileju teātra trupa sagaida pilsētas bijušajā katlu mājā, nevis savā mājvietā.

Teātra ēkas būvniecība sākās 1987. gadā, taču deviņdesmitajos gados ar celtniecību nevedās un teātri pilnībā ekspluatācijā izdevās nodot tikai 2004. gadā.

“Kad teātris ir būvēts, tad tur diemžēl bija ieekonomēts ļoti daudz uz būvmateriāliem. Un ja tur vietām nebija pat pamatu, tad tas nozīmē, lēmums, ka teātris ir jārekonstruē - ir pareizs, jo faktiski ēka bija ļoti sliktā tehniskā stāvoklī,” skaidro Valmieras novada domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Pagaidu mājas teātrim nācās meklēt, jo pagājušā gada rudenī radās sarežģījumi teātra ēkas rekonstrukcijas darbu laikā - septembrī vairāku iemeslu dēļ tajā rekonstrukcijas darbi apstājās.

Raidījumā žurnālisti Oskars Brasliņš un Solvita Stara no ReTV stāsta - ko aktieriem, skatītājiem un pilsētai nesusi ieilgusī teātra rekonstrukcija.