Covid-19 pandēmija ir milzīgs slogs veselības aprūpes sistēmai, un tās ir arī ugunskristības Latvijas jauno ārstu paaudzei. Krustpunktā Lielā intervija - Latvijas jauno ārstu asociācijas valdes prezidents Artūrs Šilovs.

"Veselības aprūpes darbiniekiem nāksies cīnīties vēl ilgi. Ja mēs redzēsim, ka inficēto cilvēku skaits krītas, tad veselības aprūpes sistēmā, visās slimnīcās pacientu pieplūdums būs vēl četras nedēļas. Diemžēl tendences nav labas. Redzot, kas notika Ziemassvētkos un jaunajā gadā, ka cilvēki turpina iet ciemos, tas neliecina, ka no šīs krīzes iziesim stiprāki," vērtē Artūrs Šilovs.

Ārsts vērtē, ka kopumā pacientu skaits slimnīcās nav pieaudzis, bet ir mainījies to sastāvs. Daudz vairāk ir Covid pacienti, kuriem ir plaušu bojājumi, ir pārējie pacienti, kuri nonāk uzņemšanas nodaļā citu saslimšanu dēļ, ir diez gan smagā stāvoklī.

Artūrs Šilovs arī atzīst, ka noteikti vakcinēsies atkārtoti, ja tas būs nepieciešams, darīt to katru gadu, jo nav gatavs pakļaut sevi slimībai, kas ir jauna, kas bojā plaušas, kas ir ļoti heterogēna jeb dažāda, kas izpaužas ļoti dažādi un kurai ir ļoti neskaidrs potenciāls izraisīt ilgtermiņa sekas. 

"Tā ir krievu rulete pēc būtības. Vai es esmu gatavs katru gadu iet tai cauri, vai katru gadu esma gatavi riskēt ar veselības sistēmu, kopumā ar cilvēku dzīvībām, es teiktu, ka īsti nē," atzīst Artūrs Šilovs