Divas dienas Krustpunktā piedāvāsim iespēju klausītājiem uzdot savu jautājumu izvirzītajiem valsts prezidenta kandidātiem. Divi no viņiem studijā šodien, divi rīt. Laiku no vieniem līdz diviem dalīsim līdzīgās daļās, un katram kandidātam būs atvēlēta nepilna pusstunda. Šodien Krustpunktā pirmajā pusstundā - Sergejs Dolgopolovs, bet pēc pusdiviem Egils Levits.

Sergejs Dolgopolovs ir pārliecināts, ka Valsts prezidentam visur jārunā valsts valodā, nevis samocītā svešvalodā. Viņš ir gatavs arī Maskavā, ja vajadzēs, runāt latviešu valodā. Klausītāja uzteic Dolgopolovu par viņa labo latviešu valodu,lai gan piebilst, ka par viņa partiju nebalsos. Sergejs Dolgopolovs atbalsta latviešu valodu arī bērnudārzos, jo paša bērni arī tādu dārziņu apmeklējuši. Viņu nemulsina kā iespējamo Valsts prezidentu, ja būs jārunā pie Brīvības pieminekļa vai jāpieņem Latvijas armijas parāde. Prezidenta pilnvaras nosaka Satversme. Vaicāts par attieksmi pret notikumiem Ukrainā, Dolgopolovs uzskata, ka 25 gados korupcija valstī noveda pie Maidana. Tagad valsts ir sadalīta un sašķelta. Iet bojā cilvēki. Jāpārtrauc asinsizliešana, tad var notikt sarunas, - pauž S. Dolgopolovs. Vaicāts par attieksmi pret Tatjanu Ždanoku, viņš atbild diplomātiski: "Es, kā kaķis Leopolds, mīlu visus", taču pēc jautājuma konkretizēšanas atklāj, ka respektē visus, kas darbojas politikā, pat ja nepatīk. Un atklāj, ka Ždanokas rīcībā daudz kas nepatīk.

Egils Levits jau ticies ar partijas "Vienotība" un Nacionālās apvienības deputātiem, bet trešdien tikšanās ar ZZS frakciju un partijas "No sirds Latvijai" cilvēkiem. Nākampirmdien tikšanās Reģionu apvienības frakcijā. Levits uzskata, ka viņa piedāvājums ir atklāts, un katrs var balsot pēc sirdsapziņas. Uzskata, ka, salīdzinot ar pārējiem kandidātiem, viņa priekšrocība ir tā, ka ir neatkarīgs, jo nav saistīts ne ar vienu partiju un nav ietekmējams. Levits apgalvo, ka viņu neinteresē shēmas un intrigas. Ja deputātam liksies, ka piedāvājums ir pareizs un labs, viņš balsos par, ja cits labāks - balsos par citu kandidātu. Doma par balsojuma filmēšanu esot pret Satversmi, bet uzskata, ka balsojumam būtu jābūt atklātam. Egils Levits ir pārliecināts, ka pozitīvu balsojumu saņems gan no pozīcijas, gan opozīcijas deputātiem, jo daudzi sarunās ir paši pauduši atbalstu.