"Nupat man liekas, ka tiek darīts viss, lai Latviju nonāvētu. Ir sāpīgi lasīt žurnālā „Ir” tā dēvētas „oligarhu sarunas”. Es sekoju līdzi notikumiem Latvijas politikā un kaut ko no tā nojautu. Ka tas būs tik ciniski, tik lēti, tik prasti, tādā valodā," runājot par aktualitātēm, kas satrauc, raidījumā Krustpunktā atzīst bijusī Augstākās padomes (AP) deputāte, kura balsoja par Latvijas neatkarību,  biedrības "4. maija Deklarācijas klubs" pārstāve Velta Čebotarenoka.

"Kad biju maza meitene, tēvs teica: „Meitiņ, nekad nelamājies, mute smirdēs!” Tos tik ļoti ņēmu pie sirds, ka es ne pati to daru, ne pieciešu, ka kāds darītu manā klātbūtnē. Šeit, man liekas, no šīm sarunām smird ne tikai mute, smird visa Latvija," turpina Velta Čebotarenoka. "Mēs tiekam uzskatīti par kaut ko tādu, ar ko var manipulēt. Man jāpateicas žurnālistiem, kas to nepieļāva, Valdim Dombrovskim kā valdības vadītajam.  Kopumā skatoties, protams, var gribēt, bet neizdosies nonāvēt šo valsti!"

Runājot par biedrības "4. maija Deklarācijas klubs" darbu, Velta Čebotarenoka atklāj, ka, domājot par Latvijas simtgades tuvošanos, viena no dāvanām, ko biedrība sarūpējusi savai valstij, ir pamatakmens nākotnes skulptūrai, ko domāts ielikt Jēkaba laukumā, Rīgā. Nav būtiski, kad būs pati skulptūra, bet Velta Čebotarenoka izsaka cerību, ka pēc kādiem gadiem tā būs piemiņas vieta diviem nozīmīgiem notikumiem - 1918. gada 18. novembra balsojumam un 1990. gada 4. maija balsojumam.