Sekojot dramatiskajai cīņai ar pandēmiju, tā galvenā uzmanība ir pievērsta slimnīcām, un tas ir pamatoti, jo ir vissmagākais "kaujaslauks", līdzībās runājot, frontes pirmā līnija. Tur cilvēki mirst, tur notiek cīņa par dzīvību. Taču ne mazāk būtisks ir ģimenes ārstu darbs, viņi ir tie, kas pirmie saskaras ar cilvēkiem, zina savus pacientus, bieži arī zina, vai un kāpēc cilvēks cenšas sevi pasargāt vai nē.

Pandēmija ir ļoti spilgti demonstrējusi, cik dažādi ir ģimenes ārsti: viņi daudz strādā, viņi ir pārslogoti, daudzi no viņiem ir tie pirmie, kuru dēļ cilvēki ir iedrošinās vakcinēties, lai sevi pasargātu. Bet nu nav arī netrūkst arī izziņa par ģimenes ārstiem, kas ir ne tikai neitrāla, bet atrunā, pat izsmej vakcināciju. Dzirdam arī par tādiem ģimenes ārstiem. Arī tādiem, kas nodrošinājuši viltus sertifikātu, un mūžīgās diskusijas arī par slimības lapām. Darba devēji stāsta tiem darbiniekiem, kas labprāt izmanto slimības lapas, lai varētu pārlaist nepatikšanas. Redzēsim tagad, cik daudzi, kā sakām, nonāks uz slimības lapas, kad būs klāt. 15. novembris ar obligāto vakcināciju. Sociālajos tīklos tiešām netrūkst padomu, kā paņemt slimības lapu un tādā veidā pat ieriebt valstij. Kāds ir ģimenes ārstu darbs šīs pandēmijas laikā. Vai paši ārsti  spēj apzināt to, kas notiek viņu vidē. 

Krustpunktā diskutējam par ģimenes ārstu darbu pandēmijas laikā. Raidījuma viesi: Latvijas ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Sarmīte Veide, Latvijas lauku ģimenes ārstu asociācijas pārstāvis Ainis Dzalbs, Veselības ministrijas Veselības aprūpes nodaļas vecākā eksperte Ieva Melišus un Saeimas sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja vietniece Anda Čakša.