Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Eiroparlamentā Strasbūrā notiek politiski nozīmīgas debates par situāciju ES starp EK priekšsēdētāju Žanu Klodu Junkeru, EP priekšsēdētāju Antonio Tajāni un deputātiem. EK priekšsēdētāja uzruna un debates kļuvušas par tradīciju un šogad notiks jau septīto reizi. Kā ierasts, debates tiek uzsāktas ar priekšsēdētāja uzrunu par pašreizējo situāciju ES un viņa stratēģisko redzējumu par turpmāko attīstību, kas pēc tam interaktīvā diskusijā tiek pārrunāts ar EP.

Eiropas lielākie mediji jau bija izteikuši minējumus, ka tēmas, uz kurām EK priekšsēdētājs varētu fokusēties, varētu būt vairākas reformas, kas skar ES darba tirgu, "Brexit" ietekme uz ES budžetu, ES attiecības ar Krieviju un Turciju, kā arī Eiropas Ekonomiskā un monetārā savienība.

Žana Kloda Junkera uzruna. Dzirdēto komentē: Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne, Latvijas Universitātes asociētais profesors Daunis Auers, politologs Jānis Kapustāns, bijušais eiroparlamentārietis un ārlietu ministrs Rihards Pīks.