Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, sūtot Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.
Gājiena atcelšana bija kļūda, pārliecināti raidījuma Krustpunktā viesi.
"Formulējums – gājiens ir brīvprātīgs – atrisinātu visas problēmas, tad katrs varētu izvērtēt, būtu noņemta spriedze," uzskata Rīgas Doma zēnu kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents Mārtiņš Klišāns. Viņš vērtē, ka amatpersonām vajadzēja aprunāties ar nozares profesionāļiem, kuri zina, kas notiek, kuri pārzina bērnu spējas.
XI Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki izskanējuši. Diemžēl svētku laikā bijuši vairāki notikumi, kas atstājuši mieles daudziem svētku dalībniekiem. Tas, ka bērni ģenerālmēģinājuma laikā ģība, liek domāt par, iespējams, pārslodzi, iespējams, sliktu ēdināšanu, vai varbūt abiem. Savukārt svētku gājiena atcelšana, fakts, ka tas tomēr notika, lai gan ne visi dalībnieki varēja uz to paspēt, vienkārši rada iespaidu par pamatīgu haosu.
"Gājiena atcelšana nerada labu iespaidu, rada iespaidu par amatpersonu nervozitāti, pārliecības trūkumu," atzīst Latvijas Radio žurnālists Eduards Liniņš. Viņš norāda, ka kolektīvu valdītājus vajadzēja aicināt izvērtēt situāciju individuāli. Tāpat Liniņš atzīst, ka mediķu skaidrojums par domino efektu ticams, bet jautājums, kas to izraisīja. Varbūt jāsāk domāt par jaunās paaudzes ne tik daudz fizisko rūdījumu, cik psiholoģisko stabilitāti.
Muzikoloģe un kultūras žurnāliste Inese Lūsiņa ("Diena") bilst, ka lēmums par gājiena atcelšanu radījis pilnīgi nevajadzīgu stresu par to, ko darīt. Nākotnē viņa iesaka, pirms kaut ko izlemt un paziņot, vajag desmit reizes nomērīt.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (3)
Jo dzīvošana daudzām skolām bija stundas braucienā no centra .
Lai apmeklētu mēģinājumus bija nepieciešams bērnus modināt 5.00.lai paēstu brokastis un atbrauktu uz mēģinājumu vietu.Tāpēc arī mēģinājumi bija jāorganizē vēlāk.
Skolēniem netika piedāvāti augļi un pamatskolas un vvidusskolas kolektīviem porcijas bija par mazu.
Deju mēģinājumos virsbvadītāji ļoti labi prata bērnus motivēt, organizēt, audzināt, uzrunāt un radīt deju prieku./Liels paldies viņiem.
Ja mēģinājumu dienu skaits būtu lielāks ,tad atliktu laiks ari kolektīvai atpūtai - muzeju apmeklēšanai,pasākumu utt.
Pieprasīt mistiskās demisijas, kā arī meklēt vaininiekus nevajag. Tik virspusējus rakstus nedrīkst veidot. Pat dažiem žurnālistiem gribās iedot pa pakausi par to, ka "kūdī" cilvēkus nepareizā virzienā.
Koristi nav vienīgā sastāvdaļa no visiem šiem svētkiem- ir dejotāji, folkoristi , koklētāji u.c. Neviens no šiem nekad nav sūdzējušies par savu veselību un viņiem pat ir vēl lielāka fiziskā slodze. Tas, ka nogurums ņem virsroku un bērns , kas ir ticis prom no mājām, visi balējās un darbojās vairāk nekā atpūšas - ir katra bērna paša vaina. Pārslodze jau nav mēģinājumā, bet pārslodze veidojās no tā, ko dara brīvajā laikā..
Man ir jāatvainojas, bet kārtējo reizi pierādās , ka koristi fiziski ir viss vājāka grupa.
Ar cieņu
Sandijs
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X