Gājiena atcelšana bija kļūda, pārliecināti raidījuma Krustpunktā viesi.

"Formulējums – gājiens ir brīvprātīgs – atrisinātu visas problēmas, tad katrs varētu izvērtēt, būtu noņemta spriedze," uzskata Rīgas Doma zēnu kora mākslinieciskais vadītājs un diriģents Mārtiņš Klišāns. Viņš vērtē, ka amatpersonām vajadzēja aprunāties ar nozares profesionāļiem, kuri zina, kas notiek, kuri pārzina bērnu spējas.

XI Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki izskanējuši. Diemžēl svētku laikā bijuši vairāki notikumi, kas atstājuši mieles daudziem svētku dalībniekiem. Tas, ka bērni ģenerālmēģinājuma laikā ģība, liek domāt par, iespējams, pārslodzi, iespējams, sliktu ēdināšanu, vai varbūt abiem. Savukārt svētku gājiena atcelšana, fakts, ka tas tomēr notika, lai gan ne visi dalībnieki varēja uz to paspēt, vienkārši rada iespaidu par pamatīgu haosu.

"Gājiena atcelšana nerada labu iespaidu, rada iespaidu par amatpersonu nervozitāti, pārliecības trūkumu," atzīst Latvijas Radio žurnālists Eduards Liniņš. Viņš norāda, ka kolektīvu valdītājus vajadzēja aicināt izvērtēt situāciju individuāli. Tāpat Liniņš atzīst, ka mediķu skaidrojums par domino efektu ticams, bet jautājums, kas to izraisīja. Varbūt jāsāk domāt par jaunās paaudzes ne tik daudz fizisko rūdījumu, cik psiholoģisko stabilitāti.

Muzikoloģe un kultūras žurnāliste Inese Lūsiņa ("Diena") bilst, ka lēmums par gājiena atcelšanu radījis pilnīgi nevajadzīgu stresu par to, ko darīt. Nākotnē viņa iesaka, pirms kaut ko izlemt un paziņot, vajag desmit reizes nomērīt.