Visticamāk būs jāpārskata dalībnieku skaits, kas Dziesmu svētkos koncerta laikā var atrasties Mežaparka lielajā estrādē. Tas būs trieciens visai dziesmu svētku kopienai.

Nepilnus divus mēnešus pēc bērnu masveida ģībšanas XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku koncerta ģenerālmēģinājumā Mežaparka estrādē īpaša komisija nāca klajā ar saviem secinājumiem par notikušo. Proti, Mežaparka estrāde nav gatava uzņemt tik daudz dziedātāju un jāmaina arī daudzas lietas, kas saistās ar drošības pasākumu organizēšanu un arī bērnu noslodzi.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons norāda, ka vēl nav estrādes tehniskās ekspertīzes gala slēdziens. Taču, lai arī mērījumu par estrādes izturību vēl nav zināmi, viņš atzīst, ka noteikti cilvēku skaits, kas vienlaikus drīkst atrasties estrādē tiks pārskatīts un samazināts, jautājums kādā mērā. Eklons bilst, ja arī tehniski estrādē drīkstēs atrasties daudzie dziedātāju tūkstoši, pašsajūta dalībniekiem nav komfortabla tādā saspiestībā. Tāpat estrādē nav nodrošinātas evakuācijas ejas.

"Tas būs trieciens visai dziesmu svētku kopienai, ja būs runa par to, ka drastiski jāsamazina dalībnieku skaits drošības vārdā," atzīst Kultūras ministrijas Latvijas Nacionālā kultūras centra direktore Signe Pujāte.

Pujāte vērtē, ka finanšu nespējas dēļ aizvien esam bez lielās Mežaparka estrādes un Daugavas stadiona. "No vienas puses mēs sakām, ka vajag tradīciju, no otras puses, kad ir rīcība, vienmēr ir iemesli, visticamāk objektīvi, kāpēc tā infrastruktūra gadu desmitiem paliek tāda, kā ir."

Valsts izglītības un satura centra vadītājs Guntars Catlaks skaidro, ka komisija savus priekšlikumus sadalījusi trīs blokos, tie skar organizāciju, veselības un drošības aspektus. Catlaks min, ka svētkus saglabājot, pasākumus var organizēt nedaudz savādāk. Runājot par estrādes ietilpību, viņš norāda, ka tie varētu būt vairāki koncerti, kur katrā cits dalībnieku sastāvs.