Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, sūtot Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.
Krustpunktā runājam par parādniekiem. Latvijā ir tūkstošiem ne tikai juridiskas, bet arī fiziskas personas, kuras ir parādā valstij miljonus. Nenomaksāti nodokļi, nenomaksātas sodas naudas, nemaksātie alimenti un tamlīdzīgi. Rīgas Centrāltirgus sāga, kuru mums atklājusi Latvijas Televīzija, apliecina to, ka šie cilvēki dzīvo pat ļoti labi. Naudas viņiem netrūkst, taču mēs nespējam to paņemt. Kāpēc tā? Kāpēc gan Latvijas valsts ir tik nevarīga cīņā pret krāpniekiem? Raidījuma viesi: Valsts ieņēmumu dienesta Akcizēto preču pārvaldes vadītāja Baiba Šmite-Roķe, Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs, Tieslietu ministrijas Administratīvo tiesību nodaļas vadītāja Guna Žvīgure un Tieslietu ministrijas Krimināltiesību departamenta direktora vietnieks Uldis Zemzars.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (10)
Un tad nez kāpēc saeima 2009. gadā pagrozīja šo likumu. Kriminālatbildību paredzēja tikai tad, ja tika radīts būtisks kaitējums. Nevis par atkārtotu nodarījumu. Tātad dari cik reizes gribi, tikai nenodari būtisku kaitējumu. Faktiski tas ir solis uz ko mēs ejam tagad. Pa paciņai nēsā un neko tur nevar izdarīt. Stāda protokolus, uzliek naudas sodus. Kas vēl interesanti. Samazināja, pirmkārt, par tirgošanos vairs nebija paredzēta kriminālatbildība un brīvības atņemšana. Tālāk, par personu grupu paredzēja līdz 3 gadiem, kur bija līdz 5 gadiem. Par organizēto paredzēja līdz 5 gadiem. Un konfiskāciju paredzēja, ka vai nu ar konfiskāciju, var arī bez konfiskācijas. Pēc izvēles.
Tātad kas ir noticis 2009. gadā? Kādēļ tika radīta tāda likumdošana, kas novedusi praktiski šodienas situācijā, kad policija faktiski neko nevar izdarīt. Kāpēc, ja par alkohola ražošanu ir paredzēta kriminālatbildība, tad par cigarešu ražošanu tādas nav. Ir atbildība par nekvalitatīvu alkohola ražošanu. Bet kāpēc nav atbildības par nekvalitatīvu cigarešu ražošanu. Var ražot vienalga no kā. Tām jābūt Tieslietu ministrijas un Bordāna iniciatīvām. Kur pietrūkst zināšanu tiem kas izmeklē un varbūt pat negribēšana. Katru nedēļu gandrīz vai pieķer un liek tikai naudas sodus.
Faktiski krimināltiesībās ir tāds jēdziens ilgstoši turpināts noziegums, kur ir vienots mērķis. Šeit ir skaidri redzams vienots mērķis. Vieni un tie paši cilvēki dara un turpina. Viņiem nav mērķis pārdot vienu divas cigarešu paciņas, lai nopelnītu 2-3 eiro. Viņi turpina to darīt mēnešiem ilgi. Faktiski jau tur, ja labi gribētu ar šo likumdošanu varētu jau strādāt. Bet tas ir tas, ko jau mēs esam runājuši, nolikvidēja mums Policijas akadēmiju. Trūkst izglītotu, pietiekoši profesionālu izmeklētāju. Tur ir tā problēma. Tas ko mēģina tagad izdarīt Tieslietu ministrs, viņš nevar visu izdarīt šai īsajā brīdī. Uzskatu viņš dara maksimāli, bet ne nedrīkst būt tāda attieksme, nu jūs tur esat ministrijā, tas ir jūsu lauciņš, dariet tad! Tā ir kopējā problēma gan Iekšlietu ministrijai, gan Tieslietu ministrijai.
• Tautas Partija, ZZS, Jaunais laiks, Saskaņas centrs…
• Latvijas Ministru prezidents – Ivars Godmanis LC (20.12.2007. – 12.03.2009.),
• Valdis Dombrovskis (12.03.2009. – 22.01.2014.)
• Desmitā sasaukuma saeima (07.11.2010. – 01.11.2014.)
• Devītā un desmitā saeima 5 gadus boikotēja spaisa aizliegšanu pārdošanai. Arī bērniem.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X