"Mēs regulējam ne par striktu, ne par vaļīgu, regulējam tik, cik šajos apstākļos varam noteikt vajadzību un prognozēt ierobežojumu ietekmi," raidījumā Krustpunktā norāda veselības ministre Ilze Viņķele, skaidrojot ierobežojumu pastiprināšanu vai mazināšanu Covid-19 sakarā.

Par veselības aprūpes sistēmas finansēšanas plāniem, situāciju ar Covid-19 izplatību un citiem jautājumiem Krustpunktā izvaicājam veselības ministri Ilzi Viņķeli. Kopā ar mums būs arī “Neatkarīgās Rīta Avīzes” žurnāliste Inga Paparde un Latvijas Radio žurnālists Kristaps Feldmanis.

Šodien, 15.jūlijā, valdība vienojās, ka Covid-19 izplatības ierobežošanai reģistrēs katru ieceļotāju no ārvalstīm.

"Dinamiskā pieeja ierobežojumiem ir realitāte, jo nebūs situācijas, kad koronavīruss sabiedrībā nebūs. Līdz ar to veselības sistēmas nepārslogošana ir viens no mērķiem. Otrs - izvairīties no plašas infekcijas transmisijas sabiedrībā un neizsekojamiem infekcijās izplatīšanās ceļiem," skaidro Viņķele.

Kā vēl vienu mērķi viņa min novērst infekcijas uzliesmojumus veco ļaužu pansionātos vai aprūpes centros.

Lai arī šobrī Latvijā sejas maskas nav jālieto sabiedriskās vietās, ministre prognozē: Ja sagaidām plašāku otro Covid-19 vilni, sejas masku lietošana publiski varētu būt obligāta.