Ziemassvētku nedēļa ir jau klāt. Gads pandēmijā ir apritējis. Šoreiz svētki solās būt mazliet brīvāki nekā pirms gada, kad bijām nonākuši stingrā mājasēdē. Kaut vai pateicoties vakcinācijai, situācija ir labāka, tomēr nepavisam tāda, kā gribētos. Šo ierobežoto pulcēšanos, protams, pavada arī protesta akcijas, kurās arī aktīvi cilvēki ar Dieva vārdu uz lūpām aicina protestēt pret zvēra zīmes uzspiešana, kā apzīmē šo vakcināciju. Pandēmija sabiedrībā ir izprovocējusi tāda krietni redzamāku uzskatu sašķeltība un nekā gribētos, kuru pavada arī agresija un naids. Tā arī likusi paskatīties uz sevi no malas un un ieraudzīt arī ko tādu, ko iepriekš nezinājām vai nepamanījām. Ko tas liecina, ko tas liecina par baznīcu, kā šīs atklāsmes ietekmēs mūs nākotnē? Ziemassvētku nedēļa Krustpunktā Lielā intervija ar teologu, mācītāju, apzinātības skolotāju un psiholoģijas doktorantu Induli Paiču.

"Pēc būtības tam maz sakara ar reliģiju," par vakcinācijas un tās noliedzēju cīņu bilst Indulis Paičs.

"Tas ir tā, kā es varētu jautāt par jebkuru tehnoloģiju. Ja man jājautā, vai es drīkstu lietot šo iekārtu, vai viņa ir kaitīga, vai nav kaitīga, reliģija tikai tik daudz mani noorientēs, ka viņa teiks, nevajag darīt sev pāri, nevajag darīt arī citiem pāri. Protams, no tāda viedokļa reliģijas ir diezgan maz."

"Cita lieta, ka reliģiju var izmantot. Tas ir ticis darīts un tiek darīts arī vēl tagad dažādu politisku iemeslu dēļ, dažādu citu apstākļu dēļ. Tad gan cilvēkiem var sākt mācīt un skaidrot, pie tam es uzskatu, piemēram, ļoti aplamā veidā, teiksim, konkrētus Bībeles fragmentus interpretējot," turpina Indulis Paičs. "Un tad var viņiem to salikt kopā, ka tas ir, lūk, tavs ticības jautājums, ja tu sev mēģināsi palīdzēt ar tām vakcīnām vai otrādi, tu noteikti vairs neuzticies Dievam. Tev jāļauj Dievam pašam darboties. Ja tu reiz esi ticīgs cilvēks, tad bezmaz vai neko citu tev nevajag, kā tikai tavu ticību. Uz ko man jāsaka,

ja ļoti, ļoti grib un stāv ļoti, ļoti konkrētā leņķī, var arī tā paskatīties uz lietām. Zināmā mērā taisnība ir, kā būs lemts, tā būs. Bet es domāju, ka kopumā Bībelie galīgi tā nesaka."