Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Krustpunktā šodien viesu diena. Studijā - izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis. Pirmajā daļā viņš atbild uz žurnālistu jautājumiem. Šodien raidījumā piedalās Aisma Orupe no laikraksta "Neatkarīgā Rīta Avīze" un Vita Anstrate no Latvijas Radio ziņu dienesta.

Šonedēļ medijos izskanēja, ka Izglītības ministrijai ir iecere no 2021./2022. mācību gada 9. klases beigās atteikties no atsevišķa eksāmena latviešu valodā. Ieviešot jaunu kompetenču izglītības pieeju, nav plānots atteikties no latviešu valodas eksāmena skolās - raidījumā  uzsvēra izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”).

Šadurskis skaidroja, ka jauna kompetenču izglītības pieeja nesīs līdzi arī jaunas eksāmena formas, jo būs kompleksi jāpārbauda prasmes un zināšanas. Un latviešu valodas eksāmenā nepietiks ar valodas un literatūras zināšanām, bet būs jāpārbauda arī attieksmes veidošanās, lai saprastu, vai tā ir kompetence.