Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.
Kas notiek elektrības tirgū? Kāpēc šovasar elektrība kļūst dārgāka un kādas ir perspektīvas? Kā līdzsvarot izmaksu sadali, iesaistīt visus elektroenerģijas tirgus dalībniekus un veicināt atjaunojamās enerģijas attīstību, lai saglabātu konkurētspēju ar Lietuvu un Igauniju? Kā elektroenerģijas sistēmas pakalpojumu izmaksas ietekmētu atjaunīgās enerģijas investīciju vidi?
Par šiem jautājumiem runājam Krustpunktā, kad studijā ir Klimata un enerģētikas ministrijas pārstāvis Kaspars Melnis, Latvijas Vēja enerģijas asociācijas pārstāvis Renārs Urbanovičs , "Utilitas Wind" valdes loceklis un Latvijas elektroenerģētiķu un elektrobūvnieku asociācijas izpilddirektors Ivars Zariņš.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (4)
Here is a list of the Baltic Grid interconnection projects and their power capacities:
• NordBalt: A 700 MW subsea power cable connecting Lithuania and Sweden, operational since 2015.
• Estlink 1: A 350 MW subsea power cable connecting Estonia and Finland, operational since 2007.
• Estlink 2: A 650 MW subsea power cable connecting Estonia and Finland, operational since 2014.
• LitPol Link: A 500 MW power interconnection between Lithuania and Poland, operational since 2015.
• Harmony Link: A planned 700 MW subsea power cable connecting Lithuania and Poland, expected to be operational by 2025.
• Sea Link: A planned 700 MW subsea power cable connecting Estonia and Latvia, expected to be operational by 2025.
• Balticconnector: A 650 MW gas pipeline and power interconnection between Estonia and Finland, operational since 2020.
Note: The list only includes major interconnection projects and may not be exhaustive
Ir ari skaidrs ka pirms gada bija paredzets divkarsot sadales tarifus.
tas nav nirmali un faktiski naturala elekteibas razosana pie sadales izmaksas 300-400eur gada ju sak atmaksaties veidot energokopienas un sakt razot pasvaldiba razot pasiem, bet musu ieredni ir tik slimigi sacakarejusi tikly ka latvija faktiski ir kluvusi par dargas energijas valsti bez razosanas.ari Ukrainas pieredze parada - decentralizeta elemteorazosna ir vuenigais veids ka ilgtspejigi sanemt letu energiju
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X