Pārmaiņas sagaida sabiedriskos medijus - Latvijas Radio un Latvijas Televīziju. Šogad stājies spēkā jauns likums, kuram jānodrošina efektīva un atklāta sabiedrisko mediju pārvaldība. Likuma mērķis ir arī nodrošināt radio un televīzijas neatkarību un atbildīgumu sabiedrības priekšā. Lai to īstenotu darbosies jauna Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) trīs cilvēku sastāvā, būs arī vēl viens jauns amats - sabiedrisko mediju galvenais redaktors, būs arī ombuds, kuram klausītāji un skatītāji varēs sūdzēties par žurnālistu darbu. Vairāku mēnešu garumā tika meklēti kandidāti SEPLP un beidzot visi trīs amata pretendenti ir zināmi.

Valsts prezidents izvirzījis portāla "Delfi" žurnālisti Sanitu Upleju-Jegermani, nevalstiskās organizācijas bijušo Latvijas Radio vadītāju, Baltijas Mediju izcilības centra projektu direktoru Jāni Siksni un Saeima amatam virza Nacionālās elektroniskās plašsaziņu līdzekļu padomes (NEPLP) locekli Jāni Eglīti.

No politiķiem nav dzirdētas būtiskas iebildes ne par vienu no kandidātiem, tādēļ pat vēl pirms Saeimas balsojuma, kurš paredzēts augusta sākumā, ir diezgan ticams, ka visi trīs jau tuvākajā nākotnē kļūs par amatpersonām, kurām būs jārūpējas par sabiedriskajiem medijiem Latvijā.

Krustpunktā diskutējam ar visiem trim kandidātiem.