Latvijas kulturālais slānis ir vakcinējies, tā nesen teicis Dailes teātra direktors Juris Žagars. 3. augustā pēc ilgāka pārtraukuma Dailes teātra lielā zāle atkal gaidīs skatītājus. Augustā Dailes teātrī būs virkne pirmizrāžu. Par kultūras situāciiju Covid laikā, kā arī citiem tematiem Krustpunktā Lielā intervija ar Dailes teātra valdes locekli un Cēsu Mākslas festivāla direktoru Juri Žagaru.

"Gaisma tuneļa galā ir tajā brīdi, kad biļetes pērk, nevis tajā brīdī, kad izziņo repertuāru vai kaut ko apsoli. Tas nozīmē, ka cilvēki notic, ka izrāde notiks. Tā ir reāla gaisma tuneļa galā," šī brīža situāciju vērtē Juris Žagars. Viņš arī neslēpj, ka ir gandarīts par pirmajiem biļešu tirdzniecības rezultātiem.

"Man liekas, ka veicinošais faktors ir tas, ka valdība skaidri un gaiši paziņoja, ka tad, kad būs nākamais vilnis, un pilnīgi skaidrs, ka rudenī tas būs, turpmākie ierobežojumi varētu tikt pastiprināti un tie varētu attiekties uz nevakcinētām personām. Bet attiecībā uz vakcinētiem un izslimojušajiem ierobežojumi paliks esošajā līmenī. Tas nozīmē, cilvēki tam tic, cilvēki pērk biļetes un viss var notikt," uzskata Juris Žagars. "Es nespēju iedomāties scenāriju, kurā mums būtu jāatgriežas iepriekšējā situācijā."

Žagars arī vērtē, ka cilvēki vēlas atgriezties normālā dzīvē, atgriezties pie normāliem paradumiem.

"Viens no paradumiem Latvijā, viens no absolūti nepieciešamiem paradumiem ir regulāri apmeklēt teātri. Cilvēki pie tā atgriežas, redzu, ka viss iet uz labo pusi," gandarīts Juris Žakars. "Cilvēks alkst tieši pēc dzīvā kontakta un to nekas cits nevar aizstāt."