Raidījuma skanēšanas laikā varat sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.
Kriptovalūta ir maksāšanas līdzeklis, kas nav atzīts kā likumīgs, tāda savdabīga definīcija ir izlasāma Valsts ieņēmumu dienesta mājaslapa sadaļā par kriptovalūtām. Pēdējās nedēļās kriptovalūtas ir pievērsušas arvien lielāku starptautiskās sabiedrības uzmanību. Populārā kriptovalūta bitkoins jau vairākas nedēļas sit visus rekordus, kļūstot par novērtētāko pasaulē. Kļūst acīmredzams, ka to ir gatavi pieņemt ne tikai atsevišķi indivīdi vai mazas kompānijas, bet pat tādi milži kā "Tesla" vai "MasterCard". Ziņa par pēdējo arī bija tā, kas pamudināja raidījumu veltīt kriptovalūtām. Ko finanšu pasaules nākotnē nozīmē kriptovalūtu nostiprināšanās un kā šīm pārmaiņām mēs varēsim pielāgoties. Krustpunktā diskutē Latvijas Bankas eksperts Klāvs Ozoliņš, Finanšu izlūkošanas dienesta Stratēģiskās analīzes nodaļas vadītāja vietnieks Paulis Iļjenkovs, blogeris Kristaps Mors un finansists Ģirts Rungainis.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Komentāri (6)
1) Nekonfiscējami maksājumi totalitārās valsīts - Baltrievijas protestētāji un Navaļnija atbalstītāji, katrs ir saņēmuši ap 3M USD bitcoinā. Un tās ir tikai kaimiņvalstis.
2) Bitcoin kā nodrošinājums aizdevumiem stable-coinos (jeb stabilajās kriptovalūtas, kuras piesaistītas dolāra vērtībai). Tas darbojas tā, ka, ja Tev ir bitcoin un gribi kaut ko par to nopirkt, bet pārdevējs negrib pieņemt valūtu, kuras vērtība var kristies, tad vari nolikt bitcoin kā nodrošinājumu un aizņemties stable-coinus, tādā veidā, faktiski padarot savu bitcoin daudz likvīdāku. lend.hodlhodl.com ir viens no servisiem, kas šo piedāvā.
Bet ir arī interesanti ne-finansiāli pielietojumi citām kriptovalūtām. Piemēram digitālie mākslasdarbi, kurus autors var pārdot un, ja pircējs vēlāk nolemj šo mākslas darbu pārdot tālāk, tad mākslinieks saņem procentu arī no otrreizējās pārdošanas, un arī visām pārējām pārdošanām. Tas krasi atšķirās no fizisko mākslas darbu pārdošanas, kur mākslinieks pārdod savu gleznu vienreiz, bet, ja mākslas darbs tiek pārdots tālāk, tad mākslinieks par to neko nesaņem.
Jā, mēs šobrīd esam spekulatīvā burbulī, bet, ja kāds apgalvo, ka bitcoin izmanto tikai spekulēšanai vai noziedzībai, tad šis cilvēks nav sekojis līdzi bitcoin attīstībai kopš 2017. gada. Kopš tā laika bitcoin un kriptovalūtu attīstīšanā ir ieguldīti simtiem miljonu dolāru.
Es jums ieteiktu rīkot vēl vienu diskusiju par Ethereum un gudrajiem līgumiem (smart contract). Bitcoin iesaka blokķēdi, bet šodien blokķēdes izmantošana un integrēšana ir daudz būtiskākā, kā bitcoin cena.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X