Situācija Latvijā šobrīd nav riskantāka, nekā pirms pāris dienām. Nav pamata runāt par terorisma draudu līmeņa paaugstināšanu, raidījumā Krustpunktā apliecina iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

Drošības policijas kompetence un slodze pēdējos gados aug, tāpēc jāstiprina pretterorisma kapacitāte, norāda ministrs. Būtiski ir cilvēkresursi, kā arī tehniskais nodrošinājums. Cilvēkresursu pielielināšanas nepieciešamībai piekrīt arī Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainārs Latkovskis.

Laikā kopš Aukstā kara beigām Eiropā ir mazināti izdevumi drošībai, un tagad to kapacitāte izrādās nepietiekama. Tāpēc Latvijai tagad, kad valstī ir zems terorisma draudu līmenis, būtu jādomā par drošības iestāžu stiprināšanu, norādīja Latkovskis.

Krustpunktā studijā iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (“Vienotība”) un Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainārs Latkovskis (“Vienotība”). Diskutējam, kā spējam aizsargāt Latvijas robežu pret iespējamu nelegālo migrantu lielāku pieplūdumu. Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs ir atzinis, ka kopš Turcija ir apņēmusies uzņemt atpakaļ uz Grieķiju devušos migrantus, tie varētu sākt meklēt citus ceļus, un viena no iespējām ir Latvija. Un runāsim arī par drošību valstī kopumā pēc vakar notikušajiem terora aktiem Briselē; kā Latvijas drošības spēki kontrolē situāciju valstī.

Lai sakārtotu Latvijas robežu ar Krieviju un Baltkrieviju, ir nepieciešami 80 miljoni eiro. Runājot par Latvijas robežu drošību norāda Kozlovskis. Ir izstrādāt konkrēts rīcības plāns robežas nostiprināšanai.

Latkovskis uzskata, ka svarīga ir žoga būve uz robežas, tas ir viens no prevencijas līdzekļiem, tas aizturētu organizētājus pludināt pāri robežai cilvēku. Latkovskis uzskata, ka žoga garums uz Latvijas austrumu robežas būtu jādubulto.