Krustpunktā studijā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards. Atkal uzvirmojušas kaislības saistība ar novadu reformu, tiekoties ar pašvaldību vadītājiem ministrs norādījis, ka pašvaldību apvienošana notiks jebkurā gadījumā. Novadu vadītāji tam nepiekrīt, lai arī VARAM plāno iesniegt valdībā likumprojektu par pašvaldību sadarbības teritoriju veidošanu jeb lielāku pašvaldību veidošanu. Kaspars Gerhards uzskata, ka novadu Latvijā ir par daudz, pašvaldības jāveido lielākas un stiprākas. Ministrs arī apturējis arī dažu jaunievēlēto pašvaldību pirmos lēmumus.

Ministrs skaidro iecerēto pašvaldību sadarbības teritoriju veidošanu.Gerhards uzskata, ka, veidojot pašvaldību sadarbības teritorijas, vairākas funkcijas, kuras pašlaik ir dažādām ministrijām, varētu nodot vietvaru rokās, tādējādi mazinot valsts centralizāciju.

Atbildot uz jautājumu par degšanu nelegālajā Jūrmalas izgāztuvē Slokā atsaucoties uz policijas sniegto informāciju, atzīst: "Šobrīd droši varu teikt, ka Jūrmalā notikušais ir bijusi tīša dedzināšana." Gerhards arī vērtē, ka no atsevišķām personām izdosies piedzīt valsts piešķirtos līdzekļus ugunsgrēka seku novēršanai.

Pirmajā daļā viņš atbild uz žurnālistu jautājumiem. Studijā būs arī  ziņu aģentūras LETA žurnāliste Alīna Lastovska un laikraksta „Diena” žurnālists Atis Rozentāls. Otrajā daļā jautājumus varēs uzdot klausītāji.