Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Krustpunktā kopā ar kolēģiem žurnālistiem iztaujājam Korupcijas Novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieku Jēkabu Straumi, kurš šajā amatā nostrādājis jau 3 mēnešus. Studijā: žurnāliste Inga Šņore no Latvijas Televīzijas raidījuma „De Facto” un Zane Mače no Latvijas Radio Ziņu dienesta. Sarunas otrajā pusē KNAB vadītājam jautājumus uzdod arī klausītāji. Sarunā Jēkabs Straume par biroja darbinieku uzdevumiem, tai skaitā par politisko partiju finansēšanas uzraudzību jeb kontroli, par KNAB darbinieku atalgojumu salīdzinājumā ar citām struktūrām un KNAB pagātni.

Viens no maniem mērķiem ir atgūt uzticību KNAB, - saka Jēkabs Straume. - Esmu pieejams. Es iepazīstu biroju un katru darbinieku. Reizi nedēļā man ir pieņemšana darbiniekiem, bet Latvijas iedzīvotājiem - reizi mēnesī.

Atkārtoti pārbaudot “oligarhu lietas” materiālus, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) vērtējis divas aizdomīgas epizodes, taču rezultātā nolēmis ne par vienu no tām nesākt kriminālprocesu.